Alışveriş Sitesi Kurmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

0
alışveriş sitesi kurmadan önce bilmeniz gerekenler
alışveriş sitesi kurmadan önce bilmeniz gerekenler

Bir alışveriş sitesi kurmak, ürünlerini çevrimiçi satarak erişimini genişletmek isteyen herhangi bir işletme için bir adım öndedir. Artık e-ticaretin önemi anlaşıldığına göre, bir e-ticaret sitesi kurmanın sadece bir çevrimiçi mağaza tasarlamaktan daha fazlasını gerektirdiğini unutmamalısınız.

Amazon, eBay, Alibaba, Best Buy ve senaryodaki diğerleri gibi büyük isimlerle, bu sektörde her şeyin nasıl çalıştığına dair doğru bilgiye sahip olmanız gerekir. Başarıyı garantilemek için dalmadan önce göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda faktör de vardır.

Rekabetinizi kontrol etmeyi, doğru nişi bulmayı, doğru alışveriş sitesi yazılımını seçmeyi ve bunun gibi detaylı olarak konuşacağımız şeyleri içerir. Bu konudaki derin araştırmalarımız ve tecrübemiz ile e-ticaret sitesi kurmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç önemli noktayı sizler için derledik.

Hedef Pazarı Araştırın

Yapmanız gereken ilk ve en önemli şey, ürününüze pazardaki talebi anlamaktır. Çevrimiçi pazarı kontrol ederek, karlı bir kategori seçip seçmedikleri konusunda kabaca bir fikir edinebilirsiniz. Ürününüzü çevrimiçi olarak satın almaya istekli yeterli kitle olup olmadığına bakın. İnsanların çevrimiçi satın almak için benzer ürünleri arayıp aramadığını görmenizi gerektirir. Anket oluşturma, anket oluşturma, Google Trends’i kullanma ve daha pek çok yaklaşımdan da bilgi alabilirsiniz. İşletmeniz ve ürün kategoriniz için hangisi uygun görünüyorsa onu seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şebeke Yok Sorunu Nedir?

Alışveriş Sitesi

Uygun Bir E-Ticaret Platformu/Yazılımı Seçin

Barındırılan ve kendi kendine barındırılan E-ticaret platformu olmak üzere iki tür alışveriş sitesi platformu vardır. Barındırılan bir alışveriş sitesi platformu, bir şirkete ait bir sunucuda barındırıldığından daha kolay bir çözümdür. Barındırılan sitenin iyi yanı, ürünleriniz için bir site oluşturmak için belirli teknik bilgiye sahip olmanıza gerek olmamasıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli araçlar, temalar, tasarımlar ve şablonlar sunarlar. Barındırılan platformlar kullanıcı dostudur ve yeni başlayan veya ev tabanlı bir işi olan biri için idealdir. Çevrimiçi bir mağaza kurmanıza ve hemen satmanıza izin veren birçok e-ticaret yazılımı var.

Alan Adını Satın Alın

Tıpkı doğru alan adını satın alan bir şirketi kaydettirmek gibi, müsaitlik durumuna da bağlıdır. Kuruluşunuz için kimsenin kullanmadığı bir işletme adı seçtikten sonra, bir sonraki adım olan bir alan adı satın almaya geçin. Çoğu zaman işletme adınıza benzer bir alan adı alırsınız. Çoğu zaman durum böyle değildir, bu nedenle seçtiğiniz alan adını mümkün olan en kısa sürede güvenceye aldığınızdan emin olun. İlk gelen alır doğası gereği, istediğiniz alan adını alamayabilirsiniz. Bu durumda, buna yakın veya kuruluşunuzla ilgili bir şeye gidin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

Rekabetinizi Bilin

Rakiplerinizden mutlaka kopya çekmeniz gerekmez, ancak diğer başarılı rakiplerin neler yaptığını bilmek iyi bir uygulamadır. Satmayı planladığınız ürün türünü arayarak başlayın. Bu ürünleri sunan web sitelerine gidin ve uygulamaları arasındaki farkları not edin. Fiyatları arasında bir fark olup olmadığına bakın ve ürününüzü satabileceğiniz yaklaşık fiyat hakkında bir fikir edinin. Tüm bu uygulama, rakiplerinizi, neyin eksik olduğunu ve bunu geliştirmek için neler yapabileceğinizi size bildirecektir. Ayrıca sitelerinden ürünleri satın alarak da hizmetlerinden haberdar olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz