iPhone’da ProCam Uygulaması Nasıl Kullanılır?

0
223
iPhone'da ProCam Uygulaması Nasıl Kullanılır
iPhone'da ProCam Uygulaması Nasıl Kullanılır

iPhone fotoğrafçılığı, kamerasız fotoğrafçılık ve bilgisayarsız düzenlemedir. iPhone’unuzla anları ve manzaraları yakalamanın yepyeni bir yolu. iPhoneography “gerçek” fotoğrafçılık mı? Kesinlikle! Evet, iPhone kameraları DSLR’lerden daha az gelişmiştir, ancak bir fotoğrafın kalitesi yalnızca kullandığınız ekipmanla ilgili değildir. Her şey yaratıcılık, kompozisyon ve emrinizde olan araçlarda ustalaşmakla ilgili. iPhone’unuzla nasıl daha iyi fotoğraflar çekeceğinizi öğrenmek zor değil ve kamera ekipmanından tasarruf etmenin ve ayrıca sırt çantanızda yer açmanın harika bir yolu. Bu yazıda sizlere ProCam uygulamasının nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

iPhone'da ProCam Uygulaması
iPhone’da ProCam Uygulaması

iPhone’da ProCam Uygulaması Kullanma

  • ProCam uygulamasını ilk kez kullanıyorsanız, uygulamayı ilk açtığınızda birkaç mesajın göründüğünü göreceksiniz.
  • Uygulamanın konumunuza erişmesine izin vermek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. İzin Ver’e dokunursanız, uygulama her fotoğrafın nerede çekildiğini hatırlayacaktır (coğrafi etiketleme olarak da bilinir). Bu, her bir resmi nerede çektiğinizi hatırlamak için faydalı olabilir.
  • ProCam erişmek istediğini belirten mesajda, uygulamayı kullanarak fotoğraf çekmek için Tamam’a dokunun.
  • ProCam fotoğraflarınıza erişmek istediğini belirten mesajda, çektiğiniz fotoğrafların iPhone’un yerel Fotoğraflar uygulamasına kaydedilmesi için Tamam’a dokunun.
  • iPhone ekranınızda artık fotoğraf çekmeye hazır kameranın normal görünümünü göreceksiniz. Fotoğraf çekmeye başlamadan önce, kameranın en yüksek kalite ayarlarında fotoğraf çekecek şekilde ayarlandığından emin olmanız gerekir.
  • Ekranın sağ alt tarafındaki Menü simgesine (üç satır) dokunun ve ardından Ayarlar’ı seçin.
  • Dosya Biçimi (JPEG) seçeneğine dokunun, ardından Kalite kaydırıcısını tamamen sağa %100’e kadar sürükleyin.
  • Kalite %100 olduğunda, sol üstteki Ayarlar’a dokunun. JPEG kalitenizin %100 olduğunu onayladıktan sonra kamera ekranına dönmek için sol üst köşedeki kamera simgesine dokunun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple iOS 16'nın özelliklerini duyurdu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz