ABD’den Kripto Paralara Yeni Düzenleme Gelebilir

0
abdden-kripto-paralara-yeni-düzenleme
abdden-kripto-paralara-yeni-düzenleme

Amerika Birleşik Devletlerinde 4-5 sene önce ortaya çıkan kripto paralar günümüze kadar yaklaşıkta daha fazla yatırımların ve düzensiz işlemlerin önünü açtı. Amerika tabanlı başlayan yatırımlar tüm dünya genelinde artmaya başlayarak Amerika genelinin dışında savruldu.

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kriptolara piyasalarının düzensiz şekilde işlemlere açıldığını bu yüzden tüm kripto para borsalarına düzenleme getirilmesi gerektiğini savundu.

Başkan Gary Gensler, yaptığı açıklamalar ve istediği düzenlemeler ile birlikte yeni bir çerçevede kripto paralara yaklaşılmasını istedi.

abdden-kripto-paralara-yeni-düzenleme
abdden-kripto-paralara-yeni-düzenleme

Finansal Hizmetler Komitesin’de Karar Görüşülüyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin finansal temsilcilerinin toplanmış olduğu Finansal Hizmetler Komitesi’nin bünyesinde yapılan sunum ile birlikte kripto paraların yaşamamızda ki kriterleri belirlenmiş oldu.

Garr Gensler, kripto varlıkları ile yaptığı sunum ile birlikte tüm finans yönetimi üzerinde uzman olan kişilerin yaptığı toplantı sonucu piyasadaki kripto paralar değerlendirilmiş oldu. SEC ya da diğer kardeş kuruluş olan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu kapsamında düzenleyici bir çerçeve ile bulunmadığına dikkat çekerek; “ yapılacak kripto para düzenlemesi birçok kişi kapsamında güven oluşturabilir. Bu güveni merkez olarak sağlarsak tüm dünya üzerinde ki kullanıcıların bu paralara yapılan yatırımların daha iyi olabileceğini düşündüklerini” belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   NASA Ay’a Neden VIPER Aracını Gönderecek?

Kripto paralarının yapılacak manipüle olaylarına da etki edeceğini düşünerek hukuksal ve finansal çerçeve kapsamında yasal olarak bir düzenleme gelmesi gerektiğinin kararı verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz