ABD’den Güneş Enerji Çalışmaları Başladı

0
abd-güneş-enerji-santrali-kurdu

Amerikan Hava Kuvvetleri, SSPIDR adını verdiği teknolojinin Dünya içerisinde sağladığı enerji ile güneş enerjisini aktarmaya çalışmış olacak. Sağlamış olunan enerji başarılı olursa sınırsız bir şekilde savaş alanında büyük üstünlük sağlanacağı açıklandı.

Amerika Hava Kuvvetleri (USAF) tarafından uzaydan güneş panelleri aracılılığıyla güneş enerjilerini toplayıp Dünya genelinde kullanabilir enerji olarak aktarma üzerinde birçok çalışma yapılacağı açıklandı.

Laboratuvar tarafından yapılan açıklamalara göre bu projenin genel yapısı itibariyle de uzun yıllardan beri belli başlı çalışmaların olduğu ve bu çalışmalar sebebiyle de ileriki zamanlarda yaşanacak ihtimallerin daha da fazla olduğu açıklandı.

AFRL yöneticisi tarafından SSPIDR adını verdikleri güneş paneli uydu sistemlerinin tasarımlarının çok kritik olduğunu bu sebeplerden ötürü de proje içerisinde daha hassas bir şekilde ilerleme kaydettiklerini açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Turkcell Superbox Nedir
güneş-enerji-santrali-basladi
güneş-enerji-santrali-basladi

SSPIDR başarılı bir Amerikan ordusuna büyük katkılar sağlanabileceği de gelen bilgiler arasında. Savaş alanı içerisinde bulunan sağlık merkezlerine sınırsız güç aktarılmasını ve bu tür yerlerde savunma ve saldırı amaçlı lazerler ve elektromanyetik topların önü açılmış olacak.

Amerikan Ordusu Önlem Almaya Devam Ediyor

Yaşanılan proje geliştirmeleri ile birlikte Amerikan ordusunun şuan içerisinde bu tür yerleşkeler ile birlikte sağlık merkezlerine hem konvoylar hem de insan gücüyle birlikte hem yakıt hem de taşınması zaman alacak jeneratörler naklediler insan kaynağı arttırılması kabul ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz