Xiaomi’nin 200W HyperCharge Teknolojisi, Bir Telefonu Sadece 8 Dakikada Şarj Edebilir

0

Xiaomi, akıllı telefonlar için dünyanın en hızlı kablolu ve kablosuz şarj çözümlerini tanıttı. Bazı Çinli OEM’lerden 100W hızlı kablolu şarj çözümleri görmemize rağmen, Xiaomi işleri bir adım öteye taşıyor. Şirket, akıllı telefonlar için 200W hızlı kablolu şarj çözümü ve 120W kablosuz şarj teknolojisinin tanıtımını yaptı.

Xiaomi’nin HyperCharge Teknolojisi Yeni Bir Dünya Rekoru Kırdı

Xiaomi, 200W HyperCharge teknolojisini 4.000 mAh pil ile değiştirilmiş bir Mi 11 Pro’da sergiledi. Telefon 8 dakikadan daha kısa bir sürede yüzde 0-100 arasında şarj olurken, yüzde 50 şarj sadece 3 dakika sürdü.

120W kablosuz şarj teknolojisine gelince, değiştirilmiş Mi 11 Pro’yu sadece bir dakikada yüzde 10’a kadar şarj ederken, yüzde 50’lik bir şarj 7 dakika sürdü. Tam şarj için, telefon sadece 15 dakika sürdü. Xiaomi, en son HyperCharge teknolojisinin hem kablolu hem de kablosuz olarak şarj hızları için yeni bir dünya rekoru kırdığını iddia ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, bir sonraki Galaxy A serisi akıllı telefonlarını 17 Mart'ta duyuracak

Yine de Xiaomi’nin duyurusu bazı önemli detayları kaçırıyor. Bir pili bu kadar hızlı şarj etmek, Xiaomi’nin duyurusunda detaylandırmadığı ömrünü kısaltacaktır. Bu aynı zamanda, Çinli akıllı telefon OEM’lerinin bir yıldan uzun bir süredir bunları tanıtmalarına rağmen, 100W kablolu şarj çözümlerinin ana akım haline geldiğini görmememizin nedenidir.

Bu tür hızlı şarj çözümleri genellikle doğaları gereği tescillidir. Bu, bu kadar hızlı şarj hızlarına ulaşmak için belirli bir şarj cihazı ve USB-C kablosu kullanmanız gerekeceği anlamına gelir.

HyperCharge

Şirket ayrıca, en son HyperCharge teknolojisinin yakın zamanda tüketici cihazlarına ulaşıp ulaşmayacağından da bahsetmiyor. Xiaomi’nin önceki 100W hızlı şarj çözümünün hiçbir zaman tam olarak ana akım haline gelmediği göz önüne alındığında, 200W HyperCharge teknolojisinin öngörülebilir gelecekte sadece bir teknoloji demosu olarak kalmaya devam edeceğini söylemek güvenli.

Xiaomi Daha Önce 80W Kablosuz Şarj Teknolojisini Tanıttı

Bu, Xiaomi’nin bu kadar hızlı kablolu veya kablosuz şarj teknolojisini ilk kez tanıtması değil. Birkaç yıl önce Xiaomi, 4.000 mAh pili sadece 17 dakikada şarj edebilen 100W hızlı şarj teknolojisini duyurdu. Daha sonra geçen yıl şirket, değiştirilmiş bir Mi 10 Ultra’yı 4.000 mAh pil ile sadece 19 dakikada kablosuz olarak şarj eden 80W kablosuz şarj teknolojisini duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'da iOS 15 Nasıl Güncellenir?

Xiaomi, kredisine göre, geçen yıl Çin’de 120W nominal kablolu şarj hızıyla Mi 10 Ultra’yı piyasaya sürdü. Ancak testler, telefonun asla tam 120W hızlarda şarj olmadığını, ancak 4.000 mAh pilini tamamen şarj etmesi sadece 21 dakika sürdüğünü ortaya koydu.

OPPO ve Realme, 120W’a kadar şarj hızlarıyla hızlı şarj kablolu ve kablosuz şarj çözümleri de gösterdi. Bununla birlikte, şirketlerin hiçbiri teknolojiyi henüz bir tüketici ürününde piyasaya sürmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz