2020 İle Beraber Hayatımıza Gelen Yenilikler

2020'yle gelen yenilikler

0
2020-teknoloji-gelismeleri
2020-teknolojik-yenilikler

2020 İle Beraber Hayatımıza Gelen Yenilikler : Hayatımızda Teknolojinin Yeri

Teknoloji Haberleri  ,  Çağımızın en hızlı gelişen sektörü teknoloji sektörüdür. Günümüzün şartlarında hayatımızda teknoloji büyük bir yer edindi. Artık küçük ev aletlerinden arabalara birçok alanda teknolojinin nimetlerinden yararlanıyoruz.

[toc]

2020 teknoloji gelişmeleri ve yeniliklerine değinmeden Bundan 50 yıl önce evlerimize yeni yeni televizyonlar girerken şimdi onlarca teknolojik alet ile gün içinde işlerimizi hallediyoruz.

İlginizi Çekebilir : 2020’ye Damgasını Vuracak Teknolojik Trendler

 

80’li yıllarda bavul ticareti ile gizlice satılan teknolojik aletleri hatırlıyor musunuz? Teknoloji hayatımıza nasıl da girip hızlıca yerini büyütmüş.

2020 İle Beraber Hayatımıza Gelen Yenilikler
2020 İle Beraber Hayatımıza Gelen Yenilikler

2020’yle gelen yenilikler, herkesin hayatını kolaylaştıracak nitelikte. Belki de hayal bile edemeyeceğimiz kadar gelişecek olan bu sektör her an yeniliklerini piyasaya sürebilir.

2020 ile Gelen Yenilikler 

1- 2020’yle gelen Gelişmeler 5G Teknolojisi 

2020’yle gelen yenilikler, ilk olarak telekomünikasyon şirketlerini etkileyecek gibi gözüküyor. Temelleri 2020 yılına girmeden atılmaya başlanan 5G teknolojisi ile internet hızı artacak, veri alımı ve aktarımı daha verimli ve hızlı bir şekilde gerçekleşecek.

İlginizi Çekebilir : Lenovo 5G Destekli Dizüstü : Bir İlk

 

Yapılan çalışmalara bakılırsa dünyaca ünlü birçok teknoloji şirketi telefonlarını 5G teknolojisine uyumlu hale getirdi ve üretimlerini buna göre yaptı.

5G teknoloji
2020-5G-teknolojisi

2020’yle gelen yenilikler,  5G teknolojisi ile hayatımıza telefonlarımızdan girmeye başlayacak. Ülkemizde Turkcell’in Mart ayında bu teknolojiye geçmeye başlayacağı konuşuluyor. Turkcell’in yapacağı bu yenilikle borsadaki hisselerinin bile değerinin artacağı konuşuluyor.

Çağımızın hızına ulaşmak ve sektörde fark yaratabilmek için bir çok şirket hız ve zaman kavramları ile yenilikler üretiyor. Hız ve zaman artık herkes için çok önemli. Yaşadığımız büyük şehirlerde insanlar hep bir yerden bir yere yetişmeye çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Çifte Vatandaşlık Veren Ülkeler 2021 Tüm Listedeki Ülkeler
2020-internet
2020-internet-teknoloji | Teknoloji trendleri

Zamanın yetmediğinden dert yanan çalışan insanlar artık her üründe hız konusuna büyük önem vererek alışveriş yapıyor. 2020’yle gelen yenilikler çağına uyacak şekilde hız kavramına önem verecek gibi gözüküyor.

2- 2020’yle gelen Değişiklikler Wifi Teknolojisi

2020’yle gelen yenilikler internet kullanımının günden güne artmasıyla Wi-Fi teknolojisinden gelişmelere yol açacak. Bu yıl Wi-Fi 6 teknolojisi hayatımıza girecek. Wi-Fi 5’ten daha hızlı internet kullanılabilecek.

Bu hızın Wi-Fi 5’den 3 kat daha fazla olacağı belirtildi. 3 kat daha hızlı veri aktarımı sağlanacak.Hızın çok önemli olduğu bir çağda veri aktarımının hızındaki artış olumlu karşılanacaktır.

Teknolojideki değisimleri
teknoloji degisim ve gelisim

Gençlerin gününün büyük bir kısmını internette vakit geçirerek harcadığını düşünürsek bu gelişme gençler için çok iyi olacak. Gittiğimiz her alanda Wi-Fi arayan bizler değil miyiz? Artık cafelerde ve yemek alanlarında menülerin altında Wi-Fi şifreleri yaşıyor.

Çünkü bu zamanda artık dışarıya çıktığımızda bile internete bağlı kalmadan kendimizi eksik hissediyoruz. Sürekli online olmak hatta her an yerimizi bildirmek gibi eylemlere kendimizi mecbur hissediyoruz. Peki siz internete bağlı olmadan ne kadar durabilirsiniz?

3- 2020’yle gelen yenilikler Sanal Asistanlar

2020’yle gelen yenilikler, telefonlarımızdan bize ulaşmaya devam edecek. 2020’yle gelen yenilikler arasında sanal asistanların geliştirilmesi yer alıyor. Şimdiden hayatımızda olan sanal asistanlar artık daha fazla bize yardımcı olacaklar.

Daha güvenli ve daha akıcı konuşacak olan asistanlar artık telefon aramalarında kullanılan eski sürüme göre daha fazla iş yapabilecekler.

Bu gelişmeler ile artık herkesin kişisel bir asistanı var. Hem de bu kişisel asistan hiç yorulmuyor ve maaş da istemiyor. Her sorunuza cevap bulmaya çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Küresel Isınmaya Karşı Karbonsuz Havalimanı
sanal-asistan
mobil-sanal-operator

Sorulara yanıtları internet aracılığı ile bulduğu için telefonunuzun her zaman internete bağlı olması gerekiyor. Kişi arama, alarm kurma ya da fotoğraflara bakmak gibi temel eylemler için ise internete ihtiyacınız olmayacak. Sanal asistanınıza halini hatrını bile sorabilirsiniz.

Size güzel cevaplar verecektir. Mobil uygulamalar da sanal asistanlardan uzun süredir yararlanmaya başladı. Bazı bankaların mobil uygulamaları sanal asistan ile istediğiniz işlemleri yapıyor.

4- 2020’yle gelen yenilikler Otonom Arabalar

2020’yle gelen yenilikler arasında belki de en çok beklenen otonom arabalar. Bu arabaların üretimlerine daha önce başladı. Yapılan testlerde sürücüsü olmayan arabalar kullanıldı.

Şu anda yüksek teknolojiye sahip arabalar kendi kendine şerit takibi yapabiliyor. Kendi kendine park edebiliyor. Bu özellikleri ile araba kullanmayı daha da kolay hale getiren bu teknolojiler ile sürücüler daha kaygısız ve daha mutlu.

surucusuz-otomobil

Gelişen yeni sistemlerle kendi kendine gidebilen bir insana ihtiyaç duymayan araçlar trafikte yerini almaya başlayacaklar. Bu yenilikler ile belki de trafikte sürekli sorun yaşayan kadın sürücüler için sorunlar ortadan kalkacak.

Aslında tamamen toplum baskısı olan kadın sürücü kötü sürücüdür gibi düşünceler bu sayede kırılmaya başlanabilir.

Önemli olan trafikte dikkatli olmak. 2020’de gelen yenilikler, arabalarda otonom teknolojisini geliştirdikçe birçok fonksiyon daha kolay hale gelecek. Bunlara örnek olarak TOGG yani Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubunu verebilirim.

Ayrıca TOGG Hakkında detaylı bilgi almak için 2020 trendleri arasında sitemizde arama yaparak TOGG Yerli Otomobil yazımızı okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz