Zuckerberg, Apple’ın kendi VR başlığını tanıtmadan önce Meta Quest 3 VR başlığını tanıttı

0
Zuckerberg, Apple'ın kendi VR başlığını tanıtmadan önce Meta Quest 3 VR başlığını tanıttı

Meta’nın kurucu ortağı Mark Zuckerberg, Quest 3’ün en yeni VR başlığı olacağını ve daha fazlasının Eylül ayında paylaşılacağını duyurdu.

Meta, Quest 3’ün en yeni VR başlığı olacağını ve Eylül ayında bununla ilgili planlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımızı açıkladı.  Duyuru, kurucu ortakları Mark Zuckerberg’in bir Instagram gönderisi aracılığıyla geldi. Meta ayrıca yeni nesil VR başlığının 128 GB’lık modelinin 499,99 dolara mal olacağını ve ekstra alan isteyenler için ek depolama seçeneklerinin olacağını açıkladı.

Meta Quest 3 VR başlığı
Meta Quest 3 VR başlığı

Quest 3 Özellikler

Bildiğimiz özellikleri aşağıda görebilirsiniz ancak daha fazla bilgi ve Quest 3 VR başlığı için planlar 27 Eylül’de Meta’nın Connect etkinliğinde paylaşılacak. Şu anda bildiğimiz şey, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yeni modelin daha ince olduğu, daha güçlü performans ve daha yüksek performans sunduğu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   ATILGAN Hava Savunma Sistemi!

Meta’nın yeni duyurusundan çıkarılacak ana sonuçlar, Quest 3’ün yeni büyük VR başlığı olacağı dışında, yeni modelin Quest 2’ye kıyasla %40 daha ince bir optik profile sahip olacağıdır. Dış izleme halkaları daha az yer kaplamak ve daha doğal hissetmek için düşürülmüştür. Ayrıca ekstra piksellere güç sağlamak ve Quest 2’nin iki katı grafik performansı sunmak için yeni nesil Snapdragon yonga seti kullanacak.

Daha iyi bir haber ise Quest 3’ün Quest 2’nin 500’den fazla VR oyun ve deneyim kütüphanesiyle uyumlu olacak olması. Meta ayrıca bunun kablo gerektirmeyen süper şarjlı hepsi bir arada bir kulaklık olacağını iddia ediyor. Mevcut nesil Meta Quest VR başlığına zaten sahipseniz, Quest 2’ye dramatik bir performans artışı sağlayacak bir yazılım güncellemesi geleceği için bazı iyi haberler de var. Quest 2 için %26’ya varan CPU performans artışı ve %19’a varan GPU hız artışı ve Pro modeli için %11. Bu da daha akıcı bir oyun deneyimi, daha duyarlı kullanıcı arayüzü ve kareleri düşürmeden daha yüksek piksel yoğunluğu anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   AFK ne demek? Away From Keyboard ne demek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz