Sosyal Medya Fenomeni Lil Miquela

0
lil-miquela-1
lil-miquela-1

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bugün sizler için dünyaca ünlü sosyal medya fenomeni Lil Miquela hakkında araştırmaları ve tartışmaları bir araya getirdik.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Lil Miquela Kimdir?” answer-0=”Miquela, sosyal medya fenomeni olarak tanınmış ve müzisyenlik ile de uğraşan bir ünlüdür. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Lil Miquela Gerçek Mi Yoksa Robot mu?” answer-1=”Bu konu ile ilgili olarak Lil Miquelanın sosyal medya hesabında belirtildiği üzere robot olduğunu itiraf ettiği paylaşımları bulunuyor. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”Lil Miquela Yapay Zeka ürünü mü ?” answer-2=”Evet Yapay zeka ürünüdür. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

Lil Miquela, 2016 yılından bu yana sosyal medyada en çok konuşulan isimlerden biri olmayı başardı. Uzun bir süre boyunca “gerçek mi yoksa robot mu” tartışmaları üzerinden gündem olan Miquela, son yaptığı açıklama ile robot olduğunu itiraf etmişti. Peki, Lil Miquela kimdir? Instagram fenomeninin bu denli popüler olmasını sağlayan etkenler arasında neler bulunuyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bakan Soylu, herkesi Telegram'a çağırdı!

Lil Miquela Kimdir?

Moda dünyası başta olmak üzere sosyal medya kullanıcılarını da uzun bir süre boyunca ikiye bölen Miquela, ünlü markaların reklam yüzü olarak popülaritesini arttırmaya devam ediyor.

Influencer olarak tanımladığı mesleğini sürdüren isim, özellikle Elle dergisi için kamera karşısına geçmesinin ardından takipçi sayısında adeta bir patlama yaşadı. Sosyal platformlarda çokça konuşulan bir isim olmayı başaran Miquela, fikir anlamında ikiye böldüğü kullanıcılara net bir açıklama da yaptı.

Sosyal Medyada Fenomen Olmayı Başardı

lil-miquela-2
lil-miquela-2

Çoğu kesimin PR çalışmaları için önemli bir yüz olduğunu ifade ettiği Miquela için, dünyaca ünlü oyun serisi “Sims“in yeni oyununun tanıtımı olduğu da iddia ediliyor. Oldukça çeşitli iddialar bulunan sosyal medya fenomeni ise, yaptığı son açıklamaya kadar ekranlardan uzak bir şekilde kendi paylaşımlarını sürdürmesiyle biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Snapchat Nasıl Kullanılır
İlginizi Çekebilir: Türkiye’nin İlk Online Konferans Uygulaması

Sosyal medya paylaşımlarından birinde robot olduğunu itiraf eden Miquela, yine de bu platformun kullanıcılarının dilinden düşmemeye devam ediyor. Özellikle gerçek olmamasına rağmen bu denli yoğun bir ilgiye maruz kalması, dönüşülen dünyanın getirilerinden biri olarak da değerlendirilebilir. Miquela, her ne kadar gerçek olmasa da tüm sosyal medyada adından söz ettirmeyi başaran bir hesap olarak göze çarpıyor.

PR çalışmalarının yanı sıra kendine özgü şarkılar ile müzik dünyasına da giriş yapan Miquela, dünyaca ünlü platform Spotify üzeriden single eserlerini yayınlıyor. Aynı zamanda Lady Gaga ve Pharell gibi tanınmış isimlerle de işbirlikleri yaparak, ününe ün katmayı sürdürüyor.

Fakat ileride bu durumlar değişebilir. Nasıl mı ? Aşağıdaki Videoyu izlemenizi öneririm.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz