Youtube’da 1 Milyon İzlenme Kaç TL ?

0
Youtube'da 1 Milyon İzlenme Kaç TL ?
Youtube'da 1 Milyon İzlenme Kaç TL ?

Youtube’da 1 Milyon İzlenme Kaç TL ? – Flash konulardan ve akıllarda soru bırakan ”Youtube’da 1 milyon izlenme kaç tl” konusuna değineceğim bugün. Etrafımızda ve sosyal medyadan milyonlar izlenmiş ve bu mecradan para kazanan insanları gördükçe akıllara tek soru geliyor. İnsanlar bu kadar izleniyor ama milyon izlenmeye kaç para alıyoruz? Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

[toc]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Youtube’dan para kazanılır mı?” answer-0=”Tabii Youtube’dan para kazanabilirsiniz.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Youtube’da izlendikçe mi para kazanıyoruz?” answer-1=”Youtube algoritması siz izlendikçe ve reklamlarınıza tıklandıça para kazanmanız üzere işliyor.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”Youtube’a üyelik ücretli mi?” answer-2=”Hayır, youtubea üyelik ücretsiz ve para kazanmaya başlamak için de ücret ödemeniz gerekmiyor.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

İnternetten para kazanan insanlar gördükçe, içimizdeki ”İnternetten Para Kazanma” hevesi ve merakı fazlasıyla artıyor. Biz de bugün bu meraklardan birini gidermek için bu konuyu sizler için hazırladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitch Üzerinde Nasıl Para Kazanılır?

Youtube’da 1 Milyon İzlenme Kaç TL ? Youtube’da acaba 1 milyon izlenirsek ne kadar para kazanırız ? Youtube gerçekten bir gelir kapısı haline gelebilir mi? sorularınıza cevap vererek bizler de sizlerle birlikte Youtube’dan izlenme mantığıyla para kazanmanın yollarını öğreniyoruz ve öğretiyoruz.

Bakalım insanlar Youtube’dan nasıl para kazanıyor ve 1 milyon izlenmenin bize getirisi ne olacak.

İlginizi Çekebilir : Youtube Analytics Kullanımı

 

Youtube, kullanıcıları için belirli şartlar ve politikaları yerine getirdikleri taktirde para kazanmalarına imkan sağlayan bir algoritma ile çalışıyor. Bu yüzden her kanal sahibi anında izlendikçe para kazanıyor diye bir şey yok. Gerekli şartları yerine getirmediğiniz takdirde 1 milyon değil 10 milyon izlenme almış olsanız, bir işe yaramayacaktır.

Youtube’da 1 Milyon İzlenme Kaç TL ?

youtube

Aslında bu olay için yani 1 milyon izlenme için net bir fiyat belirlemek imkansız. Ancak Türkiye şartlarında bu izlenme sayılarına ulaştığınızda adsense gelirlerini saymazsak ortalama 1000 TL kazanabileceğini söyleyebilirim. Adsense gelirlerini dahil etmiyorum çünkü reklamlara tıklama oranı kullanıcıdan kullanıcıya bir hayli değişiyor ve sonuçlar haliyle fark ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Bir diğer başka etken ise kategoriniz. Youtube üzerinde çalışabileceğiniz yani içerik üretebileceğiniz neredeyse 20 30 adet kategori var. Ve kategoriler arasında TBM farkları var. Yani tıklanma başına maliyet. İzlenme ve reklam tıklanmasına göre bize gelecek para kategoriler aracılığı ile bile değişiyor.

Youtube’da 1 Milyon İzlenme Kaç TL ? Youtube’dan nasıl para kazanabileceğinizi ve sizler için 1 milyon izlenmeye kazanacağınız parayı sizler için anlatmaya çalıştım. 1 milyon izlenmeye kazanacağınız para, bir hak veya telif ihtarı olmadığı sürece 600 tl ila 1000 tl arasında bir fiyat bandında olacaktır. Daha fazlası olmaması için hiç bir sebep yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz