YouTube, yükleme sırasında kanalınızın yasaklanmasını önlemek için telif hakkı kontrollerini test ediyor

0
18

Selam tekno bilim adamı takipçileri; Kendi içeriğinizi YouTube’a yükleyebilmek ve hatta bu içerikten para kazanmak istiyorsanız, telif hakkı yasalarına uymanız gerekir.

Telif hakkı sahipleri ve YouTube’un kendileri, telif hakkı ihlalleri arayan videoları aktif bir şekilde polise uğratırlar ve bir şey bulurlarsa, en ufak bir şey bile, sonuçları telif hakkı sahibinin videonuzdan para kazanmasına, hatta videonuzun kaldırılmasına veya kanalınızın yasaklanmasına kadar değişebilir. Bu bir sorundur, çünkü bazen bazı içerik oluşturucular telif hakkı yasalarını kazara ihlal ederler. Bu çok kusurlu bir sistem ve YouTube bunu biliyor, bu yüzden yükleme sırasında telif hakkı kontrollerini test ediyorlar.

YouTube Content ID Kontrolü

Bu özellik, göründüğü gibi tam olarak ne yapar: Videonuzu bir kontrol ile çalıştırır ve siz onu yayınlamadan önce olası telif hakkı ihlallerini yakalamaya çalışır. Aslında YouTube, videoları telif hakkıyla korunan içeriğin bulunduğu bir veritabanına göre otomatik olarak tarayan ve bir şey bulunursa bunları otomatik olarak işaretleyen Content ID adlı bir şeye sahiptir. Bunun işleyiş şeklinin, YouTube’un bu Content ID kontrolünü video yayınlandıktan sonra değil, yayınlanmadan önce çalıştıracağını tahmin ediyoruz. Bir şey bulursa, video yayınlanmadan önce bu sorunları düzeltme şansı verir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Cellular nedir? Cellular ne demek?
telif hakkı
Youtube telif hakkı

Şimdi, bu özelliğin tanıtılması muhtemelen tüm sistemi düzeltmek için yeterli olmayacaktır. Videonuzdaki hiçbir şey bu kontrolle karşılaşmasa bile, telif hakkı sahipleri videonuz yayınlandıktan sonra yine de ihtar verebilir. Bu aynı zamanda telif hakkı trollemesinin ileride hala bir sorun olabileceği anlamına gelir. Yine de, bu kontrol, kullanıcıların, örneğin telif hakkı alınmış bir şarkının / videonun kısa bir klibini veya bir parçasını kazara veya kazayla yanlış olduğunu bilmiyordum.

Özellik henüz sizin için görünmüyorsa, resmi duyurular olmadığı için muhtemelen şu anda A / B testi yapıldığını unutmayın. Bir video yüklemeyi denedik ve henüz bizde görünmüyor. Yine de, birçok kanalın yanlış bir şekilde yasaklanmasını önleyeceği için, nihayet herkese sunulduğunda oldukça iyi bir özellik olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz