Dropbox, parola yöneticisini önümüzdeki ay tüm kullanıcıların kullanımına sunuyor

0

Selam tekno bilim adamı okuyucuları; Ücretsiz Basic planındaki Dropbox kullanıcıları, yakında hizmetin şifre yöneticisine erişebilecekler. Geçen yılın Ağustos ayında 1Password gibi rakip hizmetlere sunulan bir özellik olan Dropbox Şifreleri, daha önce yalnızca Plus aboneleri için mevcuttu.

Dropbox Şifreler

Ücretsiz sürümü Dropbox Şifreler araçları kurtardı parolaları ve oturum açma korumalı ve kullanıcılar tarafından erişilebilir aynı sıfır bilgi şifreleme özelliğini sunacak. Kaydedilmiş şifrelerinize mobil veya masaüstündeki bir tarayıcı uzantısından veya uygulamadan erişebileceksiniz ve bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, Dropbox Şifreleri kayıtlı kullanıcı adınızı ve şifrenizi otomatik olarak dolduracaktır.

Bugünkü duyuru için birkaç uyarı var. Dropbox Basic kullanıcıları bir seferde yalnızca 50 şifre saklayabilir ve bu sınırı aşarsanız, bir Dropbox Plus planı için ödeme yapmanız gerekir. Temel kullanıcılar, şifrelerini üç cihaza kadar senkronize etmekle sınırlıdır, oysa Plus kullanıcılarının böyle bir sınırı yoktur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Assassin's Creed Mirage PC özellikleri: İşte bilmeniz gerekenler
Dropbox
Dropbox

Günümüzde, ister sosyal medya girişi isterse Netflix aboneliği olsun, düzinelerce hesabı var ve şifre yöneticilerini çok kritik hale getiriyor. Yalnızca parolaları ve kullanıcı adlarını takip etmeye yardımcı olmakla kalmazlar, aynı zamanda kolayca kırılamayan karmaşık parolalar oluşturmaya da yardımcı olurlar. LastPass, ücretsiz parola katmanında önemli değişiklikler yaparken, Dropbox’tan gelen bu hareketi yeni müşterileri çekme girişimi olarak görmekten yardım edemezsiniz.

Şirket, şifre yöneticisini herkesin kullanımına sunmanın yanı sıra, kullanıcıların herhangi bir şifreyi herkesle güvenli bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği duyurdu. Bu özelliğin nasıl çalışacağı belli değil, ancak akış hesapları ve diğer hizmetler için oturum açma bilgilerini paylaşırken yardımcı olması gerekiyor. Dropbox Basic kullanıcıları, kesin bir tarih açıklanmasa da, hizmetin şifre yöneticisine Nisan ayında erişebilecekler. 50’den fazla şifreniz varsa, Dropbox Plus planlarına yükseltmek size aylık 11,99 dolara mal olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz