YouTube, COVID-19 aşıları hakkında yanlış iddialarda bulunduğu için 30.000 video çekti

0
31

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Video akış platformu YouTube, COVID-19 hakkındaki yanlış iddiaları engellemek amacıyla, son altı ayda COVID-19 aşıları hakkında yanlış bilgi paylaştığı için 30.000’den fazla videoyu kaldırdı.

30.000’den Fazla Video Kaldırıldı

Video akış platformu YouTube, COVID-19 hakkındaki yanlış iddiaları azaltmak amacıyla, son altı ayda COVID-19 aşıları hakkında yanlış bilgi paylaştığı için 30.000’den fazla videoyu kaldırdı. Axios tarafından yayınlanan bir rapora göre, video yayın platformu Şubat 2020’den bu yana COVID-19 yanlış bilgisi içeren 800.000’den fazla videoyu kaldırdı. Videolar önce şirketin AI sistemleri veya insan incelemeciler tarafından işaretleniyor, ardından başka bir düzeyde inceleme alıyor.

COVID-19
YouTube

Raporda, YouTube’un kurallarına göre aşı politikasını ihlal eden videoların, sağlık otoriteleri veya Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) aşılarla ilgili uzman fikir birliğine aykırı olduğu belirtildi. Facebook ve Twitter gibi diğer platformlar da bu tür içeriğin yayılmasını ve erişimini azaltmak için politikalar geliştirdiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitch'te bu yılki Olimpiyat oyunlarına katılabileceksiniz

Son zamanlarda, mikro blog platformu Twitter, COVID-19 aşısı hakkında yanıltıcı tweetlere karşı bir grev sistemi başlattı ve beş veya daha fazla grev, hesabın kalıcı olarak askıya alınmasına neden olacak. COVID-19 rehberliğini tanıttığından beri Twitter, 8.400’den fazla tweet’i kaldırdığını ve dünya çapında 11.5 milyon hesaba meydan okuduğunu söyledi. Bir ihtar hesap düzeyinde hiçbir işleme neden olmazken, iki ihtar 12 saatlik bir hesap kilitlenmesine yol açar; başka bir 12 saatlik hesap kilidinde üç ihtar; 7 günlük hesap kilidinde dört ihtar ve beş veya daha fazla ihtar, hesabın kalıcı olarak askıya alınması anlamına gelir.

Etiketler, içeriğin platformun politikasını ihlal ettiğini belirlediklerinde ilk olarak Twitter ekip üyeleri tarafından uygulanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz