Google Mesajlar, otomatik OTP silme özelliğini bazı kullanıcılara sunmaya başlıyor

0
18

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Google Mesajlar’da bir dahaki sefere Tek Kullanımlık Şifre (OTP) aldığınızda, 24 saat sonra otomatik olarak silinecektir. Bu özellik, Mesajlar uygulamasının 7.5.048 beta sürümünde kullanıma sunuluyor gibi görünüyor, ancak henüz tüm test kullanıcıları için mevcut değil.

OTP Mesajları 24 Saat Sonra Otomatik Olarak Silinecek

Özelliğin gelişi, geçen yılın Eylül ayında otomatik OTP silme seçeneğini tekrar görmemizden sonra geliyor. O zamanlar, OTP mesajlarını alındıktan 24 saat sonra otomatik olarak silecek bir özelliği ima eden kod dizelerini keşfettik.

Benzer şekilde, mesajları kategoriye göre sıralamanıza izin verecek yeni bir seçenek var. Buna kişisel, işlemler, teklifler ve OTP’ler dahildir. Bu özelliği etkinleştirerek gelen kutunuzu dağınıklıktan kurtarabilirsiniz; otomatik silme özelliği OTP’lerden otomatik olarak kurtularak gelen kutunuzu daha da temizleyecektir. Aslında geçen yılın sonuna doğru buna bir göz attık, bu yüzden olacağını biliyorduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Blockman Go Bedava Hesap
OTP
Google Mesaj OTP

Bir serviste oturum açarken genellikle doğrulama için kullanılan OTP’leri zaten biliyor olmalısınız. İnternet bankacılığı, kredi ve banka kartları ile ödeme yaptığınızda da kullanılabilirler. Doğrusu, SMS üzerinden alınan OTP’ler bir girişi doğrulamanın en güvenli yolu değildir – bunun yerine Google Authenticator gibi bir şey kullanmalısınız ancak yine de fazladan bir güvenlik katmanı ekler.

OTP’ler doğaları gereği geçicidir, bu nedenle bunları telefonunuzda tutmanın bir faydası yoktur. Bunların otomatik olarak kaybolması, mesajlarınızın tıkanması konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Cihazlarımızda bu iki özelliği de henüz almadık, bu yüzden ilk elden iş başında görmedik. Ancak Telegram’daki Positronic kullanıcısı sayesinde, ekran görüntülerini ele geçirmeyi başardık. Bu özellik şimdi beta sürümünde olduğundan, umarım kararlı bir sürümde kullanıma sunulması çok uzun sürmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz