YouTube, beğenmeme sayılarını gizlemeye başlayacak

0
youtube beğenmeme sayıları gizleme
youtube beğenmeme sayıları gizleme

YouTube uzun zamandır ‘beğenmeme’ butonu ile ne yapacağını düşünüyordu. 2019’da YouTube, kullanıcılara bir videoyu neden beğenmediklerini sormak için bir çözüm önerdi. Bu yılın başlarında, şirket nihayet “küçük bir grup kullanıcı” için benzer sayıları gizlemeye başladı. Artık YouTube, bugünden itibaren tüm kullanıcılar için sitesindeki videolarda beğenmeme sayılarını gizleme yapacağını duyurdu.

YouTube, değişikliğin küçük içerik oluşturucuları hedef olmaktan kurtarmak ve “izleyiciler ile içerik oluşturucular arasında saygılı etkileşimleri” teşvik etmek olduğunu söyleyerek bu hareketi haklı çıkarıyor. Ancak YouTube, beğenmeme düğmesini tamamen kaldırmıyor. Beğenmeme düğmesi olduğu yerde kalacaktır. Sadece kaç izleyicinin videoyu gerçekten beğenmediğini göstermez. Bu, YouTube’da bir videoyu beğenmeyebileceğiniz anlamına gelir, ancak şirket, yükleyiciye toplam beğenmeme sayısını göstermeye devam ederken sayı herkese gizli kalır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dev pilli Samsung Galaxy F62 tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı ne?

beğenmeme

YouTube, beğenme-beğenmeme oranının, bir kullanıcının bir videoyu nasıl algıladığı üzerinde büyük bir etkisi olduğunu ve kullanıcıların izlemeye devam edip etmemeye karar vermek için bu sayıyı kullandığını söylüyor. Ancak, hoşlanmayanlar kullanıcılara gizli kalacağı için bu artık bir seçenek olmayacak. Hareketin YouTube topluluğunu genel olarak etkileyip etkilemeyeceğine dair bir garanti olmasa da, en azından şirket bu konuda iki yıldan fazla bir süredir araştırma yaptıktan sonra bir şeyler yapıyor. YouTube’un videolardan beğenmeme sayısını kaldırmasıyla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz