Xbox’ın ‘Oyunumu Askıya Al’ özelliği, oyun indirme hızlarını artırmaya yardımcı olur

0
23

Merhaba saygıdeğer tekno bilim adamı okuyucuları; Microsoft, Xbox’ta oyun indirme hızınızı artırmanıza yardımcı olabilecek yeni bir özelliği test ediyor. Xbox One ve Xbox Series X ve Series S konsollarındaki çoğu yeni oyunun boyutu büyük ölçüde büyüktür ve bunları indirmek biraz zaman alabilir. Insider Programına kaydolan Xbox kullanıcıları için yayınlanan yeni bir güncellemeye göre, kullanıcılar indirme sıralarını açtıklarında “Oyunumu Askıya Al” seçeneğini görmelidir.

Bunun anlamı, arka planda çalışan bir oyununuz varsa, askıya almanın indirme hızınızı artırması gerektiğidir. Oyunun askıya alınması oyunu tamamen kapatmaz, böylece kullanıcılar bir Xbox One konsolundaki devam etme özelliğini kullanarak hızlı bir şekilde geri dönebilir veya yeni Xbox Series X veya Series S konsollarından herhangi birinde hızlı devam edebilir. Eurogamer’a göre Xbox, çevrimiçi bağlantı için gerekli olması durumunda genellikle bağlantınızın bir bölümünü ayırır. Bu, oyunlardan çıkılarak veya oyun askıya alınarak açılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   OPPO A94 modeli tanıtıldı! Özellikleri neler?
Xbox
Oyunumu Askıya Al

Yeni Insider güncellemesiyle eklenen bir diğer dikkat çekici değişiklik, kullanıcıların artık Xbox Game Pass’e eklenen ve yakında abonelikten çıkacak olan yeni oyunları tanımlamaya yardımcı olan afişleri görmesi gerektiğidir. Bu, özellikle abonelik hizmetinde bulunan geniş oyun kitaplığında gezinirken kullanışlı bir eklenti gibi görünüyor.

Microsoft, bu ay Xbox Game Pass’e bir dizi yeni oyun ekledi. İlk dalga Mart ayının başında duyuruldu ve ardından yakın zamanda satın alınması sayesinde Bethesda Studios’tan bir dizi ikonik oyun izledi. Sadece bir gün önce Microsoft, Star Wars: Squadrons, Yakuza 6: The Song of Life, Empire of Sin ve daha fazlası dahil olmak üzere hizmete giren ikinci oyun başlıklarını da duyurmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz