Xbox Game Pass Büyüme Beklentilerini Karşılayamıyor, Abonelik Fiyatı Artabilir

0
Xbox Game Pass Büyüme Beklentilerini Karşılayamıyor
Xbox Game Pass Büyüme Beklentilerini Karşılayamıyor

Microsoft, Xbox Game Pass abonelik hizmetini zorlamaya devam ediyor olabilir, ancak Redmond merkezli teknoloji devi Xbox Game Pass’in son mali verilerine göre, art arda ikinci yıl Microsoft’un büyüme beklentilerini karşılayamadı. Xbox donanım geliri yüzde 13 arttı ve PC Game Pass’i zorlamak için yeni aranan bir gündem, hizmetin yıllık bazda yüzde 159 artmasıyla sonuçlandı. Rakamlar iyi olsa da, Axios’un bildirdiğine göre Microsoft’un hizmetle ilgili beklentilerini karşılamak için hala yeterli değil.

30 Haziran 2022’de sona eren mali yıl için Microsoft, Xbox Game Pass için yüzde 73’lük bir büyüme oranı aramıştı, ancak yüzde 45 oranında yetersiz kaldı ve yalnızca yüzde 28’lik büyümeyi yönetebildi. Benzer şekilde, 2021’de yüzde 48 hedefini tutturamayan ancak yüzde 38’lik bir büyümeyi başarabildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021 Yılında Merakla Beklenen Oyunlar
Xbox Game Pass Abonelik Fiyatı Artabilir
Xbox Game Pass Abonelik Fiyatı Artabilir

Game Pass Yavaşlamasının Nedeni Ne Olabilir?

Rakamlar, gerçekten de platformun 2022’de birinci taraf oyun sürümlerinin eksikliğini ve Halo Infinite’in ezici tepkisini düşündürüyor olsa da, aksine, rakip PlayStation, en büyük PlayStation oyunlarından bazılarını içeren Xbox Game Pass’e benzer bir oyun kataloğunu içerecek şekilde PS Plus’ı yeniden başlattı. Ghost of Tsushima Director’s Cut and Returnal gibi Sony’den Studios IP’leri.

WSJ Tech Live’da konuşan Xbox Başkanı Phil Spencer, gelecekte Xbox Series X/S konsol fiyatlarının ve Game Pass abonelik fiyatlarının artabileceğini ima etti. Artan büyümeye tanık olmasına rağmen, abonelik hizmeti Game Pass’e olan talebin yavaş yavaş azaldığını kaydetti. 2023’te Xbox konsolları ve PC’de piyasaya sürülmesi planlanan Starfield, State of Decay 3 ve Redfall gibi merakla beklenen birinci taraf lansmanları sonucunda aktif Game Pass abonelerinin sayısının artması bekleniyor. Fable yeniden lansmanı, Avowed ve Indiana Jones gibi oyunlar da Xbox birinci taraf kataloğunu güçlendirecek. O zamana kadar Sony’nin PlayStation 5’te piyasaya sürülmesi planlanan God of War Ragnarok ve Spider-Man 2 gibi oyunları Xbox’ı etkileyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz