Artık 280 Karakter Yok Mu? Elon Musk Twitter’da Tweet Sınırından Kurtulabilir

0
Artık 280 Karakter Yok Mu?
Artık 280 Karakter Yok Mu?

Pazar günü Elon Musk, Twitter’ın yakında genişleyebileceğini ve hatta platformdaki 280 karakter sınırından kurtulabileceğini doğruladı. Karakter sınırlamalarından kurtulabilir miyiz yoksa en azından büyük ölçüde genişletebilir miyiz diye soran bir kullanıcıya yanıt veren Musk, “Kesinlikle” dedi.

Acı bir savaşın ardından 44 milyar dolara Twitter’ı satın alan Musk, bu yıl Nisan ayında mikro blog platformunun uzun biçimli tweet’lere ihtiyacı olduğunu ve bunun da “çok geç kalınmış” olduğunu söyledi. Twitter şu anda insanların 280 karakterde paylaşım yapmasına izin veriyor. Bir takipçisinin tweet dizisine tepki gösteren Musk, “Bir dizinin bu kısa romanından aldığım en hızlı sonuç, Twitter’ın uzun biçimli tweetler için çok gecikmiş olduğudur!”

Elon Musk Twitter'da Tweet Sınırından Kurtulabilir
Elon Musk Twitter’da Tweet Sınırından Kurtulabilir

Daha önce Musk, Düzenle düğmesi talep etmişti ve mikro blog platformu, kullanıcıların tweetlerindeki hataları bazı kurallarla da olsa düzeltmelerini sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Twitter, Kasım 2017’de İngilizce de dahil olmak üzere desteklenen dillerde tüm kullanıcılara 280 karakter sundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayar Dosya Sıkıştırma İşlemini Nasıl Yapar

Şirket ilk olarak Eylül 2017’de küçük bir kullanıcı grubuyla geleneksel 140 karakterin ötesine geçme konusundaki tartışmalı planını duyurdu. Birkaç Twitter kullanıcısı, 280 karakterin, platformun tanımlayıcı özelliği gönderilerin kısalığı olduğu için Twitter’ı daha az okunabilir hale getireceğini savundu. Ancak Twitter’ın karakter sayısını 140’tan 280’e iki katına çıkarma kararı, Twitter gönderilerinin uzunluğunu önemli ölçüde değiştirmedi. Şirkete göre, Twitter hala daha kısa düşünceler için bir yer. Birkaç yıl önce şirket tarafından sağlanan verilere göre, tweet’lerin yalnızca yüzde 1’i 280 karakter sınırına ulaştı ve tweet’lerin yalnızca yüzde 12’si 140 karakterden uzundu. Tweetlerin sadece yüzde 5’i 190 karakterden uzundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz