X, sesli ve görüntülü aramaları Android’e taşıyor

0
X, sesli ve görüntülü aramaları Android'e taşıyor
X, sesli ve görüntülü aramaları Android'e taşıyor

Elon Musk’ın kendi sosyal ağı X, Android istemcisine doğrudan uygulama üzerinden sesli ve görüntülü arama yapma özelliğini sunuyor.

X (Twitter) için Görüntülü ve Sesli Arama Özelliği

Proje üzerinde çalışan X mühendislerinden biri, özelliğin yayınlanmasıyla ilgili bir paylaşımda bulundu ve bir uygulama güncellemesinden sonra Android kullanıcılarına sunulacağını söyledi.

X (Twitter) için Görüntülü ve Sesli Arama Özelliği 
X (Twitter) için Görüntülü ve Sesli Arama Özelliği

Ağustos 2023’te CEO Linda Yaccarino ilk olarak video görüşmelerini platforma getirmekten bahsetti ve sonunda Ekim ayında iOS kullanıcılarına sundu. Özellikle, herhangi bir kullanıcı bir çağrı alabilir, ancak yalnızca ücretli kullanıcılar bir çağrı yapabilir. Ancak X, premium kullanıcıların bir NFT’yi profil resmi olarak ayarlama özelliğini ayın başlarında kaldırdı.

Kullanıcılar Ayarla > Gizlilik ve güvenlik > Direkt Mesajlar > Sesli ve görüntülü aramayı etkinleştir üzerinden aramayı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Aynı menü, kullanıcılara kendilerini kimlerin arayabileceğini kontrol etme olanağı veriyor: adres defterlerindeki kişiler, takip ettikleri kişiler ve doğrulanmış kullanıcılar. Bu seçenekler arasından birden fazla seçenek belirleyebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Red Dead Redemption 3 Rockstar'ın ana şirketi tarafından resmen onaylandı

X, bir “her şey uygulaması” olma konusunda hala oldukça iddialı. Bu ayın başlarında şirket, eşler arası ödeme, “benzer olmayan gönderileri göster” gibi xAI destekli yeni özellikler ve pazarlamacılar için daha fazla reklam ürünü de dahil olmak üzere 2024 vizyonunu yayınladı.

Raporlar, Musk’ın Kasım 2023’teki bir etkinlikte onlara “Git kendini becer” demesinin ardından reklamverenlerin X’i terk ettiğini ve LinkedIn gibi platformlarda para harcamayı tercih ettiğini öne sürdü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz