Google Sıralama Kriterleri

0
25

Google sıralama kriterlerine dair nelerin yapıldığını ve karşımıza nasıl sonuçların çıktığını hep birlikte görebiliriz. Gelin sizler de bu seçeneklere bizimle birlikte göz atın. Peki ama nasıl yapılıyor bu işlem ve ne yapmak gerekiyor? Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Google Sıralama Kriteri

google-siralama-kriteri

Aslında bunun için yapılan çalışmalar daha çok fayda sağlamakla ilgilidir. İnsanlar bu sıralamaların arama motoru optimizasyonu ile ilgili olduğunu söylüyor. Genellikle Google için teknik uyumlar ve doğru bir içerik mantığı ile kesinlikle kişisel seçenekler ön plana çıkarılıyor diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir : WordPress Favicon Ekleme

Arama kriterlerine dair daha farklı ve geç ortaya çıkarılan bir çalışma ve beklenti için sizler de kendinize dair bir denge ve yenilik ortaya çıkarabilirsiniz. Bu yüzden zaman kaybetmeyin ve aşamalara daha detaylı bakın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook'ta 3D Fotoğraf Nasıl Oluşturulur?

Sıralama Kriterlerini Şöyle Sıralayalım

google sıralama kriterleri

1. Anahtar Kelimenin Ana Alan Adında Görünmesi: Bu faktör artık sıralamada eskiden yarattığı etkiyi yaratmıyor. Ama yine de alan adınızda bir anahtar kelime olması hala bir ilgililik faktörü olarak sayılıyor.

2. Alan Adında Geçen İlk Kelimenin Anahtar Kelime Olması: Hedeflenen anahtar kelime ile başlayan domain’lerin anahtar kelime içermeyen ya da anahtar kelimeyi domain’in ortasında ya da sonunda içeren sitelere göre üstünlüğü vardır.

google seo

3. Alan adım geçmişi ve bu konuda yapılan çalışmalar

4. Yapılan SEO çalışmaları ve teknik detaylar bu gibi çözümleri de karşımıza getiriyor. Yani önemli olan biraz daha sıralamanın yapısı ve inceleme türü oluyor. Bu yüzden sizlere dair söyleyeceğimiz seçenekleri bu konuda organize edebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   IP Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır? (Android, İOS, Windows)

5. Sayfa düzeyinde yer alan faktörler de bu alanda önemli bir seçenek ve çalışma yaratmaktadır. Aşamalar ve daha fazlası için tek bir tıklama ile her şeyi ortaya çıkarabilirsiniz. Geç kalmayın ve bu çözümleri de kendinize göre organize edin.

google

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz