‘Windows 11 Siyah Ekran’ Sorunu Nasıl Onarılır?

0
372
windows siyah ekran sorunu
win 11 siyah ekran sorunu

Windows 11, tüm yeni özelliklerinin yanı sıra, erken benimseyenlerin çoğunu etkileyen, devam eden yeni bir hatayla birlikte gelir. Bazı kullanıcılar, ilk oturum açma ekranından sonra imlecin göründüğü siyah bir ekranla takıldıklarını ancak Windows 11 PC’nin hiç yanıt vermediğini bildiriyor. Windows 11 hataya açıktır. Önümüzdeki günlerde kesintilerin sıklığının artıp azalmayacağını göreceğiz. Birden çok kullanıcı tarafından bildirilen bir hata, Windows 11’deki siyah ekran sorunudur.

Sorunun ardındaki gevşek bağlantılar veya yanlış yapılandırılmış ayarlar. Windows 10’da siyah ekran sorununu da gördük ve nedenler ve çözümler birkaç farkla hala hemen hemen aynı. Dikkate alınması gereken bir diğer şey, monitörle bağlantıdır. Monitörün açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Çoğu zaman sorun monitörle bağlantıdan kaynaklanabilir. PC kullanıyorsanız, monitör açılmamış olabilir. Monitörün prize takılı olup olmadığını kontrol edin. Kabloyu taktıktan sonra monitörü açmak için güç düğmesine basın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   NASA’dan Şeytan Görüntüleri!

Windows 11 Siyah Ekran Sorunu

Monitöre Gevşek Bağlantı Olup Olmadığını Kontrol Edin

 1. Devam etmeden önce monitörün açık olduğundan emin olun. Güç kaynağına düzgün şekilde bağlandığını ve varsa güç ışığının yandığını doğrulayın.
 2. Ardından, monitör bağlantılarının doğru ve güvenli olduğundan emin olun. Bağlantıları basitçe çıkarabilir ve sıkıca tekrar takabilirsiniz. Bu çözüm genellikle birçok kullanıcı için çalışır.
 3. Kullanılabilir yedek bir monitörünüz varsa, sorunun monitörün kendisinde olması durumunda, sisteme bağlamayı deneyin. Yeni monitörü bağladıktan sonra siyah ekran sorunu giderildiyse, lütfen eskisini onarın veya değiştirin ve bu arada yenisini kullanın.
 4. Ayrıca, görüntüleme için birden çok monitör kullanıyorsanız, birincil monitörü ikincil ve ikincil monitörü birincil olarak değiştirin. Bu işe yaramazsa, tek bir monitör kullanmayı deneyin ve çalışıp çalışmadığını görün.
Siyah Ekran
Windows 11 Siyah Ekran Sorunu

Windows 11 PC’yi Yeniden Başlatın

 1. Sistem yanıt vermiyorsa, bilgisayarı kapatamaz veya normal şekilde yeniden başlatamazsınız. Bu durumda, güç düğmesini kullanmanız istenecektir.
 2. Bilgisayar kapanana kadar güç düğmesini basılı tutun. Şimdi bilgisayarı açmak için tekrar basmadan önce birkaç dakika bekleyin. Bittiğinde, Windows 11 siyah ekran sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Watch ile Park Edilmiş Araba Nasıl Bulunur?

Grafik Bağdaştırıcısını Sıfırlayın

 1. Grafik bağdaştırıcısı, bilgisayarın etkin çalışması için kritik öneme sahiptir ve bir şeyler ters giderse, Windows 11 siyah ekran sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Basit bir çözüm, adaptörün kendisini sıfırlamaktır.
 2. Grafik bağdaştırıcısını sıfırlamak için Win + Ctrl + Shift + B tuşlarına basın; hafif bir bip sesi ve ardından ekranda bir flaş sesi duyacaksınız, bu sıfırlamanın başarılı olduğunu gösteren bir gösterge.
 3. Şimdi ekranın görünüp görünmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse, burada listelenen bir sonraki yönteme gidin.
 4. Projeksiyon ayarlarını değiştir
 5. Mevcut projeksiyon modlarının görünümünü başlatmak için Windows + P tuşlarına basın.
 6. Aralarında gezinmek için imleç tuşlarını kullanın ve birini seçmek için Enter’a basın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz