Windows 11 Pro yakında kurulum sırasında herkesi bir Microsoft hesabıyla oturum açmaya zorlayacak

0
windows 11 pro oturum açma
windows 11 pro oturum açma

Microsoft, Windows 11 çalıştıran cihazlara genel deneyimi iyileştirecek ve işletim sistemini özelleştirmek için ek yollar sunacak bir dizi yeni özelliğin geleceğini duyurdu. Dikkatimizi çekmeyen bir şey, Windows 11 Pro yakında kullanıcıları ilk cihaz kurulumu sırasında internet bağlantısına zorlaması ve ayrıca kullanıcıları bir Microsoft hesabıyla oturum açmaya zorlamasıdır.

Blog gönderisinin altında (TheVerge aracılığıyla), Microsoft, Windows 11 Home Edition gibi, Windows 11 Pro da yakında ilk kurulum sırasında kullanıcıların internet bağlantısına sahip olmasını gerektireceğini söylüyor. Bir kullanıcı makineyi kişisel kullanım için kullanmayı seçerse, Windows 11 onları bir Microsoft hesabıyla oturum açmaya da zorlar. Bu, bir Windows 11 PC kurmanın artık çevrimdışıyken yerel olarak mümkün olmayacağı ve bir internet bağlantısına ve bir hesaba sahip olmanın zorunlu olacağı anlamına gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   TCL, katlanabilir telefon projesini iptal etti!

Windows 11 Pro

Microsoft, Windows 10 kullanıcıları üzerinde güncellemeleri zorlamaya başladığından beri, şirket, insanları hizmetlerine kaydolma ve insanları varsayılan tarayıcıları olarak Bing’i kullanmaya zorlama konusunda daha fazla baskı yapıyor. Microsoft bazı gereksinimleri ve teknikleri geri çekerken, bu, kullanıcıların bir Microsoft hesabına uymadıkça ve kaydolmadıkça makinelerinde oturum açmaktan artık kaçınamayacakları anlamına gelir.

Windows 11 veya Windows 11 Pro kullanmak için kişisel Microsoft hesabınızı kullanmaktan kaçınmak istiyorsanız, yalnızca bu amaçla kullanmak üzere sahte bir hesap oluşturmanız gerekir. Alternatif olarak, Linux kurabilir veya bir Mac alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz