VLC Media Player Kullanarak Windows 11 PC Ekranı Nasıl Kaydedilir?

0
VLC Media Player win 11 ekran kaydı
VLC Media Player win 11 ekran kaydı

VLC Media Player, bir dizi kullanışlı özellik ile birlikte gelir. Hangi medya dosyasına sahip olursanız olun, VLC Player o dosyayı oynatmanıza yardımcı olacaktır. Herhangi bir dosya formatını oynatabilmenin yanı sıra, videoları VLC Player ile aktarabileceğimizi de biliyoruz. Şimdi bir adım daha ileri gidelim ve bu oynatıcının en ilginç özelliğini kullanalım. VLC Player ile masaüstü ekranını kolayca kaydedebiliriz. Birçok ekran kayıt yazılımı olmasına rağmen, Windows 11/10/8/7’de kurulu VLC medya oynatıcınızla hemen ekran kaydetmeniz gerektiğinde bu kullanışlıdır.

VLC Media Player, diğer ekran kayıt yazılımlarına kıyasla ekranı olabildiğince iyi bir seviyede kaydetmemizi sağlar. Bu yazımda sizlere adım adım VLC Player ile masaüstü ekranını nasıl kolayca kaydedebileceğinizi göstereceğim.

VLC Media Player

VLC Media Player İle Windows 11 Ekranı Nasıl Kaydedilir?

 1. Kullanmak için öncelikle VLC Media Player yazılımını buradan indirip kurmanız gerekmektedir.
 2. VLC Media Player’ın ana arayüzünde, Medya’yı seçmeye devam edin ve ekran kayıt ayarlarını açmak için Yakalama Aygıtını Aç…’ı (Ctrl + C) seçin.
 3. Ortamı Aç penceresi göründüğünde, bilgisayar ekranını kaydetmek için Yakalama Modunu Masaüstü olarak ayarlamaya devam edin.
 4. Masaüstü moduna geçtiğinizde, kayıt sırasında FPS ayarı için Seçenekler ekranı görünecektir. Video kalitesinin güzel ve pürüzsüz olması için FPS seviyesini 20 f/s veya daha fazlasına ayarlamalısınız.
 5. Ekran kayıt işlevi için bilgileri ayarladıktan sonra, ok simgesini (1) seçin ve Dönüştür (Alt + O) öğesini seçmeye devam edin.
 6. Şimdi bir Dönüştür penceremiz olacak, bu pencerede Profil bölümünü (kayıt sırasında video formatı) ayarlamanız gerekiyor, normalde H.264 + MP3 (MP4) formatını seçeceğiz çünkü bu evrensel bir formattır. tüm platformlar.
 7. Formatı ayarladıktan sonra, ekran kaydı tamamlandıktan sonra videonun kaydedileceği klasörü seçmek için Gözat’ı seçin.
 8. Ardından bilgisayar ekran kaydı ile ilgili ayarları tamamladınız, şimdi Başlat’a tıklayarak ekranı kaydetmeye başlayın.
 9. Artık VLC Media Player ekran kayıt moduna geçecek, yazılım arayüzünde aşağıdaki gibi 2 ana özelliğe sahip olacaktır:
 10. Duraklat/ Devam Et: Duraklat/ Devam Et
 11. Durdur: ekran kaydını bitir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz