Windows 11: Microsoft Store’da Android Desteği Bulundu

0
win 11 microsoft store android desteği
win 11 microsoft store android desteği

Windows 11: Geçtiğimiz Perşembe günü, XDA Developers web sitesi Windows 11’de Android uygulamalarını destekleyen bir eklentinin varlığını ortaya çıkardı. “Android için Windows Alt Sistemi” olarak adlandırılan uygulama, Microsoft Store’da bulundu.

Haber, Microsoft’un Windows 11’in hayranların beklediği ana özelliklerden biri olan Android uygulamaları için yerel destekle birlikte gönderilmeyeceğini açıklamasından kısa bir süre sonra keşfedildi. Liste, eklentinin hala geliştirme aşamasında olduğunu gösterse de, açıklaması içeriği hakkında daha fazla ayrıntı sağlamaz.

Sayfanızda şu mesajı okuyabilirsiniz: “Microsoft Gizli – Test amacıyla – Ekran görüntüsü almayın veya içerik hakkında rapor vermeyin.” Ek olarak, bileşenin varsayılan minimum gereksinimlerini içeren ancak hatalar ve tutarsızlıklar içerdiği görülen başka bir geçici metin vardır.

Listeye göre, bileşeni çalıştırmak için minimum gereksinimler şunlardır: “Windows 10 sürüm 22000.0 veya üstü; Xbox Bir”. Ancak, başvurulan sürüm Windows 11’dir ve Yapı 22449.0 geliştirici kanalındaki son sürümdür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mozilla, Yeni 'Proton' Tasarımıyla Firefox 89 Güncellemesini Yayınladı

Windows 11

Benzer şekilde, Microsoft, etkinlikleri sırasında Android uygulamalarının Xbox uyumlu olmasını önermedi ve bundan bahsetmenin daha fazla bir hata olabileceğini belirtti. Bu kanıt, bileşenin bilgisayarlara özel olduğunu ayrıntılandıran açıklamanın kendisi tarafından pekiştirilir.

Tartışmalı Kullanılabilirlik

Beklenen bir varış tarihi olmadığından, Windows 11’deki Android uygulama uyumluluğu hala geliştirme aşamasındadır ve Microsoft tarafından uygulanması biraz zaman alabilir. Ertelenmesi, şirketin bazı hayranlarını cesaretlendirdi, ancak hala uzun zamandır beklenen bir özellik ve geri kalanlar arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz