Windows 10 Ağ Yolu Bulunamadı Hatasının Çözümü

0
38

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Bazı bilgisayarlar, aynı ağdaki başka bir bilgisayara bağlanmaya çalışırken bulunamayan ağ yolu hatasıyla karşılaştıklarından şikayet ederler. 0x80070035 hata kodunu alacaklar. Ancak, ağ yolunun bulunamaması hatasına ne sebep olabilir?

Aslında, 0x80070035 hata kodu bulunamayan ağ yolu çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Genel olarak konuşursak, Güvenlik Duvarı veya antivirüs yazılımından kaynaklanıyor olabilir. Aşağıdaki bölümde, ağ yolu bulunamadı hatasını nasıl çözeceğinizi göstereceğiz. Aynı sorunu yaşıyorsanız, şu çözümleri deneyin.

Paylaşılan Sürücüyü Doğrulayın

Ağ yolu bulunamadı hatasını çözmenin ilk çözümü, sürücünün paylaşılıp paylaşılmadığını doğrulamaktır.

Adım 1: Erişmek istediğiniz hedef bilgisayardaki sürücüye sağ tıklayın ve ardından Özellikler öğesini seçin.

Adım 2: Açılan pencerede, Paylaşım sekmesine gidin ve devam etmek için Gelişmiş Paylaşım… öğesini seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Logo Hazırlamak - Kendi Logonuzu Oluşturun!

Adım 3: Açılan pencerede, Bu klasörü paylaş seçeneğini işaretleyin ve Paylaşım adını onaylayın. Ardından değişiklikleri onaylamak için Uygula ve Tamam’ı tıklayın. Bundan sonra, ağ yolunda bulunmayan sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Ağ Yolu
Ağ Yolu

Hedef Bilgisayarın IP Adresine Ping Atın

İkinci çözüm, ağ kanalının doğru bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmektir.

Adım 1: Hedef bilgisayarda, Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows tuşu ve R tuşuna birlikte basın, ardından kutuya cmd yazın ve devam etmek için Enter tuşuna basın.

Adım 2: komut satırı penceresinde, komut yazın ipconfig / all ve isabet girin devam etmek.

Adım 3: Ardından IPv4 adresini kontrol etmek ve hatırlamak için aşağı kaydırın.

Adım 4: Birincil bilgisayarda Açık Komut İstemi, ardından komut yazın ping <hedef bilgisayarın IPv4 adresini> ve isabet girin devam etmek. Ardından, 4 onay yanıtı alıp almayacağınızı kontrol edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Flagyl Nedir ? Tüm Detaylar

Adım 5: 4 onay yanıtını almazsanız, Ağ Bağdaştırıcısı Sorun Giderme’yi çalıştırmanız gerekir. Bundan sonra, 0x80070035 hata kodunun bulunamayan yolun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için sistemi tekrar çalıştırın.

Ağ Güvenliği Ayarlarını Değiştirin

Windows 10’da bulunmayan ağ yolunu çözmek için üçüncü çözüm, ağ güvenlik ayarlarını değiştirmektir.

Adım 1: Hedef bilgisayarda Windows tuşu ve R tuşuna birlikte basarak Çalıştır iletişim kutusunu açın, ardından kutuya secpol.msc yazın ve devam etmek için Tamam’a tıklayın .

Adım 2: Açılan pencerede, sol paneldeki Yerel İlkeler > Güvenlik Seçenekleri’ne gidin. Ardından Ağ Güvenliği: LAN Manager kimlik doğrulama seviyesini seçin ve çift tıklayın.

Adım 3: Açılır menüden, anlaşılırsa LM ve NTLM kullanımlı NTLMv2 oturum güvenliği gönder öğesini seçin. Devam etmek için Uygula ve Tamam’ı tıklayın. Tüm adımlar tamamlandığında, Windows 10 bulunamayan ağ yolunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz