WhatsApp yeni özellikleri test ediyor: 2 günlük mesaj silme süresi sınırı, emoji tepkileri, topluluklar

0
whatsapp yeni özellikleri
whatsapp yeni özellikleri

WhatsApp, uygulamasını düzenli olarak günceller ve ona bir dizi özellik ekler. Şirketin yeni bir çizim aracı ve sohbetleri Android’den iOS’a aktarma yeteneği üzerinde çalıştığı biliniyor. Ancak, bu özelliklerle birlikte WhatsApp, WhatsApp Toplulukları, artırılmış WhatsApp mesaj silme süresi sınırı ve mesaj emoji tepkileri gibi bir dizi başka özellik üzerinde çalışıyor. Yaklaşan tüm WhatsApp özelliklerine buradan göz atın:

WhatsApp Yeni Özellikler

2 Günlük Mesaj Silme Zaman Sınırı

WhatsApp’ın, kullanıcıların mesajları herkes için silebileceği zaman sınırını artıracağı bildiriliyor. Şu anda, ister kişisel sohbette ister grup sohbetinde bir WhatsApp mesajı gönderirseniz, mesajı 1 saat, 8 dakika, 16 saniye içinde silebilirsiniz. Bu süreden sonra WhatsApp, “Herkesten Sil” yapmanıza izin vermez.

Güvenilir WhatsApp kaynağı WABetaInfo tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, WhatsApp herkes için mesajları silme zaman sınırını yaklaşık 1 saatten 2 gün 12 saate çıkarıyor. Daha önce WhatsApp’ın kullanıcıların 1 haftalık bile olsa mesajları silmesine izin vereceği bildirilmişti, ancak şirket mesaj silme zaman sınırını 2 gün 12 saat olarak belirlemeye karar verdi. Özellik şu anda test aşamasında ancak yakında kullanıma sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   INTEL ArGe Merkezi Kuruyor

Emoji Tepkileri

Geçen Kasım ayından bu yana WhatsApp’ın iMessage benzeri emoji tepkileri eklediğini duyuyoruz. Şimdi nihayet iPhone ve Android için WhatsApp’ta mesaj tepkilerinin nasıl görüneceğini görüyoruz. Tıpkı iMessage gibi, WhatsApp kullanıcıları da bir mesaja hızlı bir şekilde tepki verebilecek. Şu anda altı emoji mevcut. Başparmak yukarıya, kalp, sevinçten ağlayan yüz, ağzı açık yüz, ağlayan yüz ve katlanmış eller.

Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda henüz bir bilgi yok ancak WABetaInfo, emoji tepkileri her canlı olduğunda, bunların uçtan uca şifrelenmesini sağlıyor. İlginç bir şekilde, Messenger ve Instagram DM dahil olmak üzere Facebook’tan gelen diğer mesajlaşma hizmetleri, kullanıcıların kendi emoji tepkilerini eklemelerine izin veriyor, ancak bu işlev, paylaşılan ekran görüntüsüne göre, başlatma sırasında WhatsApp emoji mesaj tepkilerinde kullanılamayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Macbook Ekran Arızaları

WhatsApp Toplulukları

Son olarak, WhatsApp’ın WhatsApp Topluluklarını test ettiği de biliniyor. WABetaInfo’dan gelen rapor, WhatsApp Topluluğu özelliğinin nasıl çalışacağını gösteriyor. Ekran görüntüsüne göre, grup yöneticileri benzer grupları tek bir Topluluk altında toplayabilecektir. Grup yöneticileri ayrıca tek bir duyuru mesajı kullanarak tek bir topluluk altındaki tüm gruplar arasında mesajlaşabilecektir.

WhatsApp

Bu özellik, WhatsApp for Android beta sürüm 2.22.4.9’da görüldü. Ancak, yukarıda bahsedilen diğer özellikler gibi, WhatsApp Toplulukları özelliğinin yayın tarihi hakkında henüz bir bilgi yok. Yeni özellikler kararlı sürüme geçtiğinde, sizi bu konuda güncelleyeceğimizden emin olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz