WhatsApp Yakında Web Kullanıcıları İçin Ekran Kilidine Sahip Olabilir

0
WhatsApp Yakında Web Kullanıcıları İçin Ekran Kilidine Sahip Olabilir
WhatsApp Yakında Web Kullanıcıları İçin Ekran Kilidine Sahip Olabilir

WhatsApp birden fazla cihazda çalışıyor ve yakında tabletlerde de çalışacak. Ancak web sürümüyle popüler mesajlaşma uygulaması, özellikle masa başında olmadığınızda daha az güvenli olabilir. Bu nedenle, mesajlarınızı meraklı gözlerden uzak tutmak için web üzerindeki WhatsApp yakında tüm içeriğinizin bir parola arkasında saklanmasını sağlayan bir ekran kilitleme özelliğine sahip olabilir.

Bu özellikle ilgili detaylar geçtiğimiz günlerde WaBetaInfo tarafından paylaşılmıştı ve bu da WhatsApp’ın yakında beta kullanıcılarıyla güvenlik kilidini test etmeye başlayacağını söylüyor. Peki, Ekran Kilidi WhatsApp mesajlarınızı nasıl koruyor? Rapor, WhatsApp’ın kullanıcılara özelliği etkinleştirme seçeneği sunacağını ve ardından web’deki WhatsApp’ın, her erişmek istediğinizde şifre ile oturum açma yetkisi vereceğini söylüyor. WhatsApp’ın bunu web sürümü için varsayılan ayar yapması pek olası değildir ve kullanıcılar uygulamanın Ayarlar bölümüne gidip tercihlerine göre kullanabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Jabra Elite 8 Active, Elite 10 TWS Kulaklıkların Görüntüleri ve Temel Özellikleri Sızdırıldı
WhatsApp Web Kullanıcıları İçin Ekran Kilidine Sahip Olabilir
WhatsApp Web Kullanıcıları İçin Ekran Kilidine Sahip Olabilir

Ancak güvenlik özelliği parolalarla sınırlı kalmayacak ve artık çoğu cihaz bir tür biyometrik destekle geliyor, web üzerindeki WhatsApp’ın kilidi de iPhone ve Mac kullanıcıları için mümkün olmayabilecek parmak izi sensörü kullanılarak açılabilir. Rapor ayrıca, ekran kilidi şifresini unutursanız WhatsApp’ın sizi hesabınızı kilitlemeyeceğinden de bahsediyor. Bunun yerine, masaüstü sürümünden çıkmanız ve web platformundaki QR kodunu kullanarak cihazı bağlamanız istenecektir. WhatsApp, Web’deki WhatsApp hesaplarına erişebileceğiniz Bağlantılı Cihazlar özelliği için biyometrik güvenliği zaten etkinleştirmiştir. Ancak ek bir güvenlik katmanına sahip olmak yardımcı oluyor ve beta testleri yapıldıktan sonra WhatsApp’ın bunu herkese getireceğini umuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz