Namaz Elbisesi Nedir?

0
namaz elbisesi
namaz elbisesi

Namaz elbisesi, ibadet eden kadınların namaz esnasında kapanmasını kolaylaştıran bir üründür. Tesettürlü veya tesettürsüz kadınların namaz kılarken veya diğer dini ibadetlerini yerine getirirken kullanılmasıyla bilinse de günlük hayatta da oldukça kullanışlı bir üründür.

Namaz elbiseleri tek başına eşarp ve boydan kıyafet ihtiyacınız karşılar. Tek bir namaz elbisesine sahipseniz ibadetlerinizi yerine getirirken başka bir kıyafete ihtiyacınız olmaz. Birçok tesettürlü kadın namaz elbisesini dışarıya çıkarken de kullanır. Pratik namaz elbisesi modellerini hızlı bir şekilde hazırlanmanız gereken zamanlarda da giyebilirsiniz.

Namaz Elbiseleri Nasıldır?

Namaz elbisesi modelleri, başınızdan ayak topuklarınıza kadar vücudunuzun tamamını kapatacak formdadır. Ürünlerin tamamı tek parçadır ve başörtüsü ile birliktedir. Bu sebeple, taşınması da kolaydır. Seyahatlerde veya farklı bir yerde ibadetlerinizi yerine getirme gibi bir durum söz konusu olduğunda namaz elbisenizi yanınıza alabilirsiniz. Hafif yapısıyla çantanızda ağırlık da yapmayacaktır.

Anne & Kız Çocuk 2'li Takım Tesettür Beyaz Tek Parça Fermuarlı Pratik Namaz Elbisesi

Farklı renk ve desenlerle üretilen namaz elbiseleri arasından dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Bu elbiselerin avantajı esnek olmasıdır. Hareket esnasında açılma veya bozulma durumları esnekliği sebebiyle görünmez. Bunun yanında birçok namaz elbisesi terletmeyen ve hava alan kumaşlar kullanılarak üretilir. Bu sebeple her mevsim istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Mooncorn tarafından tasarlanan ve üretilen kadın namaz elbisesi modellerinde kullanılan kumaş türlerinin tamamı son derece kalitelidir. Bu sebeple, uzun yıllar bayan namaz elbisesi modellerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Namaz Elbisesi Fiyatları Nelerdir?

Namaz elbisesi fiyatları, farklı hususlara göre değişiklik gösterir. Her şeyden önce namaz elbisesi özellikleri bakımından birbirinden farklıdır ve bu farklılıklar da fiyatını etkiler. Namaz elbisesi kumaşı, tasarım kalitesi veya üzerinde bulunan desenler fiyatı etkileyen başlıca unsurlardır. Her namaz elbisesinin üzerinde desen bulunmaz bazı elbiseler düz renk ve desensizdir. Bu tarz tasarımlar, kadınlar tarafından daha sık tercih edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Küçük İşletmeler İçin Online Pazarlama Teknikleri
tesettur
tesettur fiyatları

Namaz Elbisesi Nasıl Seçilmelidir?

Namaz elbisesi kalitesi, ne kadar süre kullanacağınızı ve sizi ne kadar rahat ettireceğini belirler. Bunun yanında sağlığınız da namaz elbisesi kumaşları seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır. Namaz elbiselerinin fiyatının büyük çoğunluğunu belirleyen kumaş çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Pamuk
  • Yün
  • Kruvaze
  • Keten
  • Kadife
  • İpek
  • Saten
  • Polyester

İbadet eden kadınları gün içinde çok sık kullanacağı namaz elbiseleri ten ile birebir temas halindedir. Bu sebeple kalitesiniz bir kumaştan üretilen namaz elbisesi modeli cildinize de zarar verecektir. Tüm bu ayrıntıları göz önünde bulundurarak bütçenizi belirleyip kaliteli namaz elbisesi arayışına girmeniz önerilir.

Genellikle, namaz elbisesi kadın kullanıcıların ihtiyaçlarını karşıma amacıyla üretilir. Ancak kadınlara ek olarak çocuklar ve erkekler için de namaz elbise modelleri vardır.  Erkek namaz elbisesi modelleri bayan namaz elbisesi modellerine göre daha yüksektir. Bunun sebebi, boyut ölçülerinin yüksek olması ve iki veya daha fazla farklı parçadan oluşmasıdır.

Erkek namaz elbise modelleri genellikle ayrı ayrı pantolon, uzun kollu tişörtten oluşur. Bazı modellerinde ise tişörtün üzerine giyebileceğiniz ince bir ceket de bulunur. Aynı şekilde modellerin çocuklar için tasarlanmış modelleri de mevcuttur. Çocuk namaz elbiseleri de boyutları daha küçük olacağından maliyeti de daha azdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sosyal Medya Fenomeni Lil Miquela

Namaz Elbisesi Nasıl Kullanılır?

Namaz elbiseleri kulanım kolaylığı sağladığı için pratik bir üründür. Kadınlar için tasarlanan namaz elbiseleri, tek parçadan oluştuğundan giyerken en alttan iki köşeden tutarak başınızdan aşağıya doğru tek seferde giyebilirsiniz. Namaz elbisesine dahil olan eşarbı da bone ihtiyacı duymadan kafanıza tam oturacak şekilde tasarlanmıştır.

Namaz elbisesini çıkarırken de aynı şekilde altta bulunan iki köşeden tutup yukarıya doğru çekmeniz yeterli olacaktır. Erkek namaz elbiselerinde ise durum farklıdır. Ancak klasik günlük kıyafetleri anımsattığı için erkek namaz elbise modellerini giyip çıkarırken de zorluk yaşamazsınız.

Her mevsim kullanıma açık olan namaz elbiseleri sizi ibadet öncesinde birçok zorluktan kurtarır. Öncelikle, kumaşlar terletmez ve sizi rahatsız etmez. Genellikle geniş tasarımlara sahip olan namaz elbiseleri üzerinizde olduğu süre boyunca sizi sıkmaz. Çok sayıda farklı kumaş türlerine sahip olduğu içinde size en uygun olanı seçmekte zorlanmazsınız. Elinizin altında bulunan namaz elbisesi sayesinde namaz kılarken veya ibadetlerinizi yerine getirirken kıyafet arayışına girmenize gerek kalmaz.

Birçok avantajı beraberinde getiren namaz elbisesi modellerine, en uygun fiyat garantisi sunan ve son derece kaliteli tasarımları sizinle buluşturan Mooncorn ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz