WhatsApp yakında sohbetlerinizi farklı bir telefon numarasına aktarmanıza izin verebilir

0

WhatsApp sohbetlerinizi bir telefondan diğerine taşımak, ideal koşullar karşılanmadığında zor olabilir. Şu anda, sohbetlerinizi yeni bir WhatsApp yüklemesinden geri yüklemek istiyorsanız, cihazınızda veya tercih ettiğiniz bulut hizmetinde daha önce bir yedeklemeniz olması ve hem aynı telefon numarasından hem de aynı platformdan olması gerekir. İkincisi durumunda, birkaç hafta önce WhatsApp’ın iOS’tan Android’e ve tam tersi sohbet geçişine izin vermek için çalıştığı söylendi, ancak sohbet geçmişi hala telefon numaranıza bağlıydı. Şimdi, WhatsApp sohbet geçmişinizi farklı bir telefon numarasına aktarmanıza da izin verebilir.

WhatsApp Farklı Bir Telefon Numarasına Aktarma

Bu, yayınlanmamış WhatsApp özelliklerini keşfetmeye adanmış bir site olan WABetaInfo’da gösterildi ve iOS-Android taşıma aracının “Farklı bir numaraya aktarılsın mı?” da dahil olmak üzere yeni ekran görüntülerini ortaya çıkardı. muhtemelen sizi sohbetlerinizi taşıyacak ve onları yeni telefon numaranıza bağlayacak benzer bir araca götürecek bağlantı. Bu, özellikle yeni bir akıllı telefona geçiyorsanız ve herhangi bir nedenle mevcut telefon numaranızı getiremiyorsanız kullanışlıdır. Bu şekilde, yeni bir WhatsApp hesabı oluşturmak yerine sohbetlerinizi boş tutabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fatih Şifre

WhatsApp

Aranızdaki meraklı kişiler, muhtemelen WhatsApp’ın sohbetleri silmeyen ve bu nedenle sohbetlerinizi bir telefondan diğerine taşımanıza izin veren telefon numaralarını değiştirme özelliğine sahip olduğuna işaret edebilir. Ancak bu özellik, telefon numarası değişikliği aynı telefonda gerçekleştirildiği sürece sohbetlerinizi korumanıza olanak tanır. Bu araç, özellikle platformlar arası geçiş aracına entegre edildiğinden, bu tür cihazlar arası aktarımlar için muhtemelen daha uygun olacaktır. İOS söz konusu olduğunda, bu işlemi yalnızca WhatsApp hesabınıza yeni bir Android telefon bağladığınızda başlatabilirsiniz ve medya dahil her şey alıcı cihaza aktarılır.

Bu özellik henüz iOS ve Android’de WhatsApp’ta yayınlanmıyor, ancak önümüzdeki haftalarda hızlı bir şekilde yayınlanmasını bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz