WhatsApp yakında Signal veya Telegram gibi diğer uygulamalara mesaj göndermenize izin verecek

0
WhatsApp yakında Signal veya Telegram gibi diğer uygulamalara mesaj göndermenize izin verecek
WhatsApp yakında Signal veya Telegram gibi diğer uygulamalara mesaj göndermenize izin verecek

Son birkaç ay içinde, Meta’nın sahip olduğu WhatsApp bir dizi yeni özellik tanıttı. WhatsApp’ın web sürümü için bir sohbet kilidi üzerinde çalışan ya da kullanıcıların başkalarının profie fotoğraflarının ekran görüntüsünü almasını engelleyen mesajlaşma platformu, kullanıcı deneyimini geliştirmek için adımlar atıyor. Ve şimdi, WABetaInfo tarafından yayınlanan bir rapor, WhatsApp’ın yakında kullanıcılara diğer platformlara da mesaj gönderme seçeneği sunacağını söylüyor. Örneğin, WhatsApp’ı kullanarak Telegram ve Signal gibi uygulamalara mesaj gönderebilirsiniz. Ancak, özelliğin bir parçası olarak desteklenecek uygulamalar henüz resmiyet kazanmadı ve bu nedenle bu bilgiler bir tutam tuzla alınmalıdır.

WhatsApp’ın Yeni Özelliği

WABetaInfo raporu, WhatsApp’ın 2.24.6.2 sürümü olarak işaretlenen yeni bir güncelleme sunacağını belirtiyor. Bu güncelleme, üçüncü taraf sohbetlerini yönetmek üzere tasarlanan yeni bir özelliğin ipuçlarını veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Monster Huma Ofis Bilgisayarı Modellerinin Çalışma Motivasyonunuzu Artırmasına İzin Verin!

Farklı uygulamalar arasında kullanıcı iletişimini geliştirmek için sohbetin birlikte çalışabilirliğini vurgulayan Dijital Pazarlar Yasası’na (DMA) yanıt olarak, WhatsApp daha önce Android için 2.24.5.18 beta sürümünde bir sohbet birlikte çalışabilirlik özelliği üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Google Play Store’daki 2.24.5.20 beta güncellemesinin son incelemesi, WhatsApp’ın üçüncü taraf sohbetler için aktif olarak özel bir sohbet bilgi ekranı geliştirdiğini ortaya koyuyor.

WhatsApp'ın Yeni Özelliği
WhatsApp’ın Yeni Özelliği

WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, üçüncü taraf sohbetleri için sohbet bilgi ekranı temel ayrıntıları sergiliyor. Profil adları ve fotoğrafların üçüncü taraf sohbetlerinde kullanılamadığı göz önüne alındığında, WhatsApp varsayılan profil fotoğrafını sohbetle ilişkili üçüncü taraf uygulamasının adıyla birlikte görüntülemeyi planlıyor. Kullanıcılar, WhatsApp hesaplarıyla hangi uygulamaların iletişim kurabileceğini kontrol edebilecek ve kişiselleştirilmiş tercihler sağlayabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram'ın yakında çıkacak metin tabanlı uygulaması 500 karakter sınırıyla Twitter'a meydan okuyacak

Bununla birlikte, WhatsApp içindeki üçüncü taraf sohbetlerinde belirli sınırlamalar olacağını unutmamak önemlidir. Örneğin, üçüncü taraf uygulamaları içeren grup sohbetleri desteklenmeyecek ve bu uygulamalarla arama yapmak da mümkün olmayacak.

Başlangıçta, üçüncü taraf sohbetleriyle iletişim metin mesajlarıyla sınırlı olabilir, ancak gelecekteki güncellemeler bu yetenekleri genişletebilir. Buna ek olarak, bu özellik isteğe bağlı olacağı için kullanıcılar birlikte çalışabilirlik hizmetini manuel olarak etkinleştirme seçeneğine sahip olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz