WhatsApp yakında grup katılımcılarının sohbetlerde kaybolan mesajları etkinleştirmesine izin verebilir

1

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; WhatsApp yakında grup katılımcıları için kaybolan mesajlar yayınlayabilir. Daha önce bu özellik grup yöneticileriyle ve bire bir sohbetlerle sınırlıydı. Şimdiye kadar, grup katılımcılarının kaybolan mesajlar üzerinde hiçbir kontrolü yoktu. WhatsApp şu anda Android 2.21.8.7 sürümünün en son beta sürümünde kaybolan mesajları etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için grup üyeleri için özelliği test ediyor. Özellik etkinleştirildiğinde, grup katılımcıları kaybolan mesajları etkinleştirebilecek. Bir grup katılımcısı özelliği etkinleştirdiğinde, mesajları 7 gün içinde kaybolur.

WhatsApp Grup Katılımcıları İçin Kaybolan Mesajlar

WaBetaInfo’nun bildirdiğine göre, WhatsApp özelliği yavaşça kullanıma sunmaya başladığından, özellik tüm kullanıcılar tarafından kullanılamayabilir. Bu arada WhatsApp, mesajların 24 saat sonra otomatik olarak silinme olasılığını da test ediyor.

WhatsApp ilk olarak geçen yıl Kasım ayında ortadan kayboldu. Şu an itibariyle kaybolan mesajlar, gönderildikleri andan itibaren ilk yedi gün boyunca kullanıcılar tarafından görülebilir. Bununla birlikte, WhatsApp bu özelliği tercih eden kullanıcıları uyarır ve kullanıcılara, bu mesajlara yedi günden sonra bir ekran görüntüsü alınarak ve diğer yöntemlerle başka telefonlardan kaydedilerek erişilebileceği için bunu yalnızca güvenilir kişilerle paylaşmalarını önerir. Ayrıca, kaybolan bir mesaj, kaybolan mesajlar kapalı olarak bir sohbete iletilirse, mesaj iletilen sohbette kaybolmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ay, hiç yok oldu mu?

WhatsApp

Bireyler, kullanıcıların ayarı etkinleştirmek istediği kişinin bilgilerine gidip Kaybolan mesajlar> Açık seçeneğini belirleyerek kaybolan mesajları açabilir. Yöneticiyseniz, kaybolan mesajları grup sohbetinde açabilirsiniz.

  1. WhatsApp grup sohbetini açın.
  2. Grup adına dokunun.
  3. Kaybolan mesajlar’a dokunun.
  4. İstenirse, devam et üzerine dokunun.

Grup mesajları, bir grup yöneticisi tarafından herhangi bir zamanda açık yerine kapalı seçilerek devre dışı bırakılabilir. Ayrıca, bir kullanıcı bir mesaj kaybolmadan önce bir yedekleme oluşturursa, kaybolan mesajın yedeklemeye dahil edileceğine dikkat edilmelidir. Ancak, bir kullanıcı mesajlarını geri yüklediğinde, silinen mesajlar geri yüklenmez.

WhatsApp ayrıca, kullanıcıların sohbet geçmişlerini Android’den iOS’a ve tersi yönde aktarmalarına olanak tanıyan bir sohbet geçmişi taşıma özelliğini de test ediyor. Potansiyel özellik, WhatsApp Plus gibi üçüncü taraf uygulamaları ve hizmet şartlarını ihlal eden daha fazlasını kullanma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

1 YORUM

  1. Whatsapp yıllardır kendini güncelleyerek rakiplerine karşı büyük farklar yaratıyor olsa da Facebook üzerinden bilgilerimizi farklı şirketlere reklam gösterimleri karşılığı satmasından dolayı güven kaybediyor. Ama işte ilk olmanın avantajını her zaman kullanarak ayakta durmayı başarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz