WhatsApp, iOS ve Android arasında sohbet geçmişleri taşınmasına izin verebilir

0
103

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; WhatsApp, mesajlaşma servisinden daha fazla veriyi telefonunuzda yerel olarak depolar. Sohbet geçmişleri telefonunuzda tutulur ve veriler kolayca yedeklenebilirken, sohbetleri Android ve iOS cihazlar arasında taşımak için resmi bir yöntem yoktur. Neyse ki, bu yakında değişebilir.

Sohbetleri Farklı Platformlar Arasında Taşımak

WhatsApp çoklu cihaz desteği üzerinde çalışıyor bir süredir göndermek için izin ve telefonlar, tabletler veya PC’ler herhangi birinden mesaj almak için. Sohbetleri farklı platformlar arasında taşımak, bu işlevselliğin önemli bir bileşenidir ve şimdi bu özellik geliştirilme aşamasındadır. WABetaInfo, iOS uygulamasında özelliğin bilgi sayfasını keşfetti, ancak henüz çalışmıyor.

İşlevselliğin ne zaman kullanılabilir olacağı henüz belli değil, ancak mobil ekosistemleri değiştirmek isteyen herkes için popüler bir özellik olacağı kesin. WhatsApp daha önce, sohbet geçmişlerini genellikle üçüncü taraf istemci uygulamalarını içeren platformlar arasında taşımanın resmi olmayan herhangi bir yolunun şirketin hizmet şartlarına aykırı olduğunu ve hesabın askıya alınmasına neden olabileceğini söylemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Caviar, 500.000 dolar değerindeki PlayStation 5'i satışa çıkardı!
sohbet geçmişleri
sohbet geçmişleri

WhatsApp, kısmen 2020 boyunca mesajlaşma platformlarındaki (özellikle sesli / görüntülü sohbet) büyük patlamaya yanıt olarak, geçtiğimiz birkaç ay içinde birçok başka özelliği uygulamaya koydu. Web uygulamasına Mart ayında sesli ve görüntülü görüşmeler geldi, yeni duvar kağıdı seçenekleri geldi Aralık ayında ve kaybolan mesajlar Kasım ayında ortaya çıktı. Bu arada WhatsApp, önerilen gizlilik politikası değişiklikleri nedeniyle ağır eleştirilere maruz kaldı ve Amerika Birleşik Devletleri, WhatsApp ve Instagram’ı satın alması nedeniyle Facebook’a dava açıyor. Tartışmalar ayrıca birçok WhatsApp kullanıcısının diğer hizmetlere geçmesine neden olarak Signal ve Telegram’ın kısa bir süre için en çok indirilen mobil uygulamalardan biri olmasına neden oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz