WhatsApp silindi yerli BiP uygulaması indirme rekoru kırdı!

0

Merhaba değerli Tekno bilim adamı takipçileri,

Son günlerde WhatsApp’ın yeni sözleşmesiyle beraber oldukça çalkantılı süreçler yaşandı. Bu sözleşmede, WhatsApp’ın kullanıcı verilerini işleyeceği maddesi yer alıyor. Bunun yanında bir de eğer sözleşmeyi kabul etmezseniz, 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren uygulamayı kullanamıyorsunuz.

Bu sebepten dolayı herkes farklı mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapmaya başladı. Bu geçiş sürecinde de Turkcell tarafından geliştirilen yerli mesajlaşma uygulaması BiP, indirme rekoru kırdı. Turkcel CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre BiP, 24 saat içinde 1 milyon 124 bin kişi tarafından indirildi. Ayrıca bu sayı artmaya devam ediyor.

BiP güvenli mi?

Uçtan uca şifreleme tarafında herhangi bir bilgi bulunmayan BiP uygulaması, ülkemizdeki yetkililer tarafından öneriliyor. Bunun yanı sıra Turkcell CEO’su Murat Erkan, BiP sunucularının Türkiye üzerindeki veri merkezlerinde güvenli bir şekilde saklandığını açıklamıştı. Yani en azından BiP uygulamasının WhatsApp’tan daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca BiP indirerek yerli uygulamaya destek olabilir ve daha fazla geliştirilmesine yardımcı olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz