İnternetten Mezuniyet Belgesi Nasıl Alınır

0
13
İnternetten Mezuniyet Belgesi Nasıl Alınır
İnternetten Mezuniyet Belgesi Nasıl Alınır

Herkese merhaba! İnternetten Mezuniyet Belgesi Nasıl Alınır, konusunda değineceğiz. Üniversiteden veya liseden mezun olduğunuz zaman, artık iş hayatına atılmanız gerektiğini anlıyorsunuz. İş alımının gerçekleşmesi için ise bazı belgelere ihtiyaç duyulacaktır. Bu belgelerin başlangıcında ise kesinlikle diploma gelecektir. Eğer sizlerde diploma almak için okula gidemiyorsanız, kolay yönteminden söz edeceğiz.

Bildiğiniz üzere artık çoğu işlemleri en kolay şekilde internet üzerinden halledebilecek duruma geldik. Gerek para transferi gerek belgelere ulaşım konusunda bizlere çok yardımcı oluyor. Bazı resmi belgeler konusunda ise direkt olarak E-Devlet üzerinden belgelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

İnternetten Mezuniyet Belgesi Nasıl Alınır
İnternetten Mezuniyet Belgesi Nasıl Alınır

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet’e giriş yapabilmek için öncelikli olarak bu portalın şifresi gerekecektir. Elbette TC kimlik numaranız dahilinde hem de şifreniz ile buraya giriş yapabilirsiniz. Fakat bu şifreyi kendiniz oluşturamaz ya da belirleyemezsiniz. Ya da direkt olarak internet üzerinden erişemezsiniz. Bunun için PTT’ye gitmeniz ve buradan şifre almanız gerekecektir. Küçük bir meblağ karşılığında, şifrenizi kolaylıkla alabilir ve sonrasında da E-Devlet üzerinden bu şifreyi değiştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dolar/euro düşüyor ama otomobiller neden ucuzlamıyor?

E-Devlet Mezuniyet Belgesi Nasıl Alınır?

Mezuniyet belgenize kolaylıkla ulaşabilmek için E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekecektir. Buraya giriş yaptığınız zaman, arama butonundan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” kısmına tıklamalısınız. Burada zaten gereken kurumun belgelerine kolaylıkla ulaşım sağlayabileceksiniz. Buradan hem diğer okul belgelerinize hem de yükseköğretim belgenize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz buraya tıklayarak kolaylıkla da sayfaya yönlendirilebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Başka Hangi Belgelere Ulaşılabilir?

E-Devlet üzerinden sadece mezuniyet belgesine değil, ayrıca şu belgelere de ulaşabilirsiniz:

  • Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama
  • Adli Sicil Kaydı Sorgulama
  • Gelir Testi Sonucu Sorgulama
  • BİMER Yeni Başvuru
  • BİMER Başvuru Sonucu Srogulama
  • Poliçe Sorgulama
  • Araç Sorgulama
  • MEB Sınav Sonuç Sorgulama
  • MEB Sınav Yeri Sorgulama
  • Askerlik Durum Belgesi Sorgulama

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz