WhatsApp kullanışlı bir sohbet listesi filtresi özelliği üzerinde çalışıyor

0
WhatsApp kullanışlı bir sohbet listesi filtresi özelliği üzerinde çalışıyor
WhatsApp kullanışlı bir sohbet listesi filtresi özelliği üzerinde çalışıyor

WhatsApp, konuşmaların doğrudan sohbet listesi içinde filtrelenmesine olanak tanıyan yeni bir özellik ile kullanıcı deneyimini geliştirmeye hazırlanıyor. Google Play Beta Programı aracılığıyla sunulan 2.23.14.17 sürümlü son güncelleme, bu yeni işlevselliğe bir bakış sunuyor.

WhatsApp’ta Konuşma Organizasyonunu Kolaylaştırma

Daha önce WhatsApp, Android 2.23.10.6 güncellemesi için beta sürümünde bir alt gezinme çubuğu sunmuştu. Şimdi ise odak noktası uygulamanın arayüzünü ve araçlarını iyileştirmek. WhatsApp, kullanıcılardan gelen geri bildirimlere yanıt olarak, mevcut uygulamada pek de kullanıcı dostu olmayan filtreleme özelliğine erişim sorununu ele alıyor.

WhatsApp sohbet filtresi özelliği
WhatsApp sohbet filtresi özelliği

Yeni özellik, filtre düğmesini doğrudan sohbet listesine yerleştirerek konuşmaları filtrelemeyi daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Bu güncelleme, daha önce kullanıcılar tarafından paylaşılan bir konseptle uyumludur ve bu özelliğin sohbet listesi içinde erişilebilirliğini artırmanın önemini daha da vurgulamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Tiktok Android'de 1 Milyar İndirmeyle Rekorunu Kırmaya Devam Ediyor!

Yaklaşan güncellemede WhatsApp, sohbet listesinin en üstünde üç filtre sunmayı planlıyor. Bu filtreler, kullanıcıların sohbetlerini okunmamış mesajlara, kişisel konuşmalara ve işle ilgili sohbetlere göre düzenlemelerine olanak tanıyacak. Şu anda grup sohbetleri için özel bir filtrenin bulunmaması dikkat çekiyor. Birçok WhatsApp kullanıcısı için grup sohbetlerinin önemi göz önüne alındığında, bu konuşmalara erişimi kolaylaştırmak için özel bir filtreye sahip olmak faydalı olacaktır. Mevcut geliştirme aşamasında bu özel filtre eksik olsa da, WhatsApp’ın gelecekteki bir güncellemede bunu eklemeyi düşüneceği umuluyor.

Sohbet listesi filtreleme özelliği şu anda geliştirme aşamasında ve WhatsApp kullanıcıları bu özelliğin gelecek bir güncellemede kullanıma sunulmasını bekleyebilirler. Ayrıca WhatsApp, daha modern bir görünüm için yuvarlatılmış uyarılar, yüksek kaliteli video paylaşım özellikleri ve yakın zamanda QR kodu aracılığıyla güvenli bir yerel sohbet aktarımı özelliği de dahil olmak üzere başka özellikler üzerinde de çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz