WhatsApp Duruma Video Ekleme Resimli Anlatım

0
1650
whatsapp durum Video Ekleme
whatsapp durum Video Ekleme nasıl yapılır

Uygulama durumu videosunun ne olduğunu nasıl ekleyeceğimi soran birçok arkadaşımla karşılaştım. Size şunu söyleyeyim, WhatsApp statüsüne bir video ekleme zor değildir ve düşündüğünüzden daha kolaydır. Uygulama durumunun ne olduğu ve bunun nasıl etkili bir şekilde yapılacağı hakkında tam videoyu nasıl ekleyebileceğiniz konusunda sizi bilgilendirmemize izin verin.

Whatsapp Durumunda Video Nasıl Kaydedilir ve Yüklenir?

Öncelikle videonuzu Whatsapp durumuna nasıl basitçe kaydedip yükleyebileceğinizi anlayalım. Bunun için Whatsapp’ınıza gitmeniz ve Durum köşesine tıklamanız yeterli. Durum ekle’ye tıklayın. Kameranız açıldığında videoyu kaydetmek için yuvarlak düğmeyi basılı tutun. Bitirdikten sonra, videonun doğru şekilde kaydedildiğinden emin olmak için önizlemeyi oynatın. Bitirdikten sonra, sonunda videonuzu WhatsApp durumuna göndermek için yeşil oka tıklayın.

Whatsapp Durumuna YouTube Videoları Nasıl Yüklenir?

Birçok kişi, uygulama durumu hakkında bir youtube videosunun nasıl yerleştirileceğini de merak ediyor. Ama yine de, uygulama durumu hakkında youtube videosu ekleme çok kolay. WhatsApp durumunuza YouTube videoları eklemenin başlıca iki yolu vardır. Her iki yolu da tek tek açıklayayım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Music yakında Sony PlayStation 5'te mevcut olabilir

İlk yol, videoyu YouTube uygulamasından paylaş seçeneğini kullanarak paylaşmaktır. YouTube uygulamasını ziyaret edin ve paylaşmak istediğiniz videoyu seçin. Videoyu oynatın ve videonun hemen altındaki 3 noktadan paylaş seçeneğini bulacaksınız. Paylaş seçeneğine tıklayın ve ardından “WhatsApp’ta Paylaş” seçeneğini seçin. Bağlantı, WhatsApp durumunuza uygulanacaktır. İsterseniz, paylaşmadan önce arka plan rengini değiştirebilir, emoji ekleyebilir, metin tasarımını değiştirebilir ve diğer değişiklikleri yapabilirsiniz. Bağlantıyı yüklemek için yeşil oka tıklayın.

YouTube videolarını WhatsApp durumunda paylaşmanın bir sonraki adımı videoyu indirmektir. Bunun için SaveFromNet veya YTmate gibi bir YouTube videosunu indirmenize izin veren üçüncü bir web sitesi kullanmanız gerekecek. YouTube’a gidin ve indirmek istediğiniz videoyu açın. Paylaş’a tıklayın ve ardından bağlantıyı kopyalayın. Şimdi üçüncü web sitesine gidin ve bağlantıyı arama kutusuna yapıştırın. Spesifikasyonları seçin ve “Video İndir” e tıklayın. Video galerinize indirilecektir. WhatsApp bölümüne gidin ve durumunuza yüklemek için galeriden videoyu seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Organik Takipçi Nedir & Arttırma Taktikleri

Whatsapp Durumuna Tam Video Nasıl Yüklenir?

Genel olarak WhatsApp durumuna yalnızca 30 saniyelik bir video gönderilmesine izin verir. Peki WhatsApp durumuna tam bir video göndermenin yolu nedir? Whatsaga uygulamaları ile kolayca yapabilirsiniz. Uygulamayı indirmeniz ve video durumlarını seçmeniz yeterlidir. Duruma yüklemek istediğiniz videoyu seçin. Videoyu ekledikten sonra, WhatsApp’ta paylaşma seçeneğine sahip olacaksınız. Seçeneği seçin ve sizi WhatsApp önizleme bölümüne götürecektir. Videonuzu önizleyin ve yeşil oka tıklayın. Videonun tamamı bölünmüş olarak WhatsApp’ta yayınlanacak.

Video Ekleme

Whatsapp Durumunda Galeriden Video Nasıl Yüklenir?

WhatsApp durumunuza video yüklemenin bir başka en kolay yolu da videoyu galerinizden yüklemektir. Bunun için WhatsApp hesabınızı ziyaret etmeniz ve ardından Durum köşesine gitmeniz gerekiyor. Durum ekle’ye tıklayın, kameranız açılacaktır. En alttaki fotoğraf albümü seçeneğine tıklayın veya tüm galeri öğelerinizi almak için ekranı yukarı kaydırın. Yüklemek istediğiniz videoyu seçin ve önizlemek için oynat’a tıklayın. İşiniz bittiğinde, durumunuzu yüklemek için yeşil oka tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz