WhatsApp Durum Gizli Bakma

0
whatsapp durum gizli bakma
whatsapp durum gizli bakma

WhatsApp, aylık iki milyar kullanıcısıyla en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. İnsanlar platformu videoları, fotoğrafları, GIF’leri paylaşmak ve birbirleriyle iletişim halinde kalmak için kullanır. Çoğu insanın bilmediği bir dizi gizli özellik vardır.

Gizlice WhatsApp Durumuna Bakma

Hepimiz WhatsApp gizliden duruma bakma şeklinde fotoğraf ve videolarla ilgili düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Bu durumlar 24 saat sonra otomatik olarak silinir. Görüntüleme seçeneği ile durumunuzu kimin görüntülediğini öğrenebilirsiniz. Ancak, kişinizin durumunu, izleyici listesinde görünmeden görüntüleyebileceğinizi biliyor muydunuz? WhatsApp gizli durum bakma durumunuzu, profil fotoğrafınızı kimin göreceğini seçmenize izin veriyor. Aşağıda sizlere WhatsApp durum gizli bakma yöntemini anlatacağız.

WhatsApp

WhatsApp Durum Gizlice Bakma

Facebook’a ait anlık mesajlaşma uygulamasının popüler özelliklerinden biri ‘Okundu Bilgileri’dir. Okundu bilgisi özelliği sayesinde mesajımızın alıcıya ulaştığını biliyoruz. Ayrıca alıcı mesajı okuduktan sonra bu onay işaretinin rengi mavi olur. ‘ Makbuzu oku ‘ özelliğini devre dışı bırakırsanız, kişi durumunu görüp görmediğinizi veya mesajlarını okuyup okumadığınızı bilemez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   ODD'den açıklama: Şarj istasyonları şart değil

Gizlice WhatsApp Durumuna Bakma

  1. WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Ana ekranın sağ üst tarafında üç nokta göreceksiniz.
  3. Noktalara dokunun, çeşitli seçenekler göreceksiniz. Bu seçeneklerden Ayarlar üzerine dokunun.
  4. Hesap seçeneğine dokunun.
  5. Gizlilik’e tıklayın.
  6. Okundu bilgisi özelliğini devre dışı bırakın.

Okundu bilgisi özelliği devre dışı bırakıldığında, kişileriniz WhatsApp durumlarını kimin görüntülediğini bilemez. Ancak, durumunuzu kimin görüntülediğini de göremezsiniz.

İnsanların durumlarını gördüğünüzü bilmelerini engellemenin başka yolları da var. Mobil verilerinizi kapatın veya Wifi’nizi devre dışı bırakın. Artık onlara haber vermeden durumlarını kontrol edebilirsiniz. Ancak çevrimiçi olduğunuz anda, diğer kişi durumlarını gördüğünüzü görecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz