WhatsApp, Android’de “Kişilerim Hariç” gizlilik ayarını test etmeye başladı

0
whatsapp kişilerim hariç gizlilik ayarı
whatsapp kişilerim hariç gizlilik ayarı

Yaklaşık bir ay önce, WhatsApp’ın Android’de şifreli bulut yedeklemelerini test etmeye başladığını bildirmiştik. Güvenli yedeklemenin yanı sıra, WhatsApp’ın kullanıcıların profil fotoğraflarını, son görülmelerini ve belirli kişilerden profil fotoğraflarını gizlemelerine olanak tanıyan bir özelliği dahili olarak test ettiği de bildirildi. Mesajlaşma servisi uygulamasında “Kişilerim Hariç” adlı yeni bir ayar tespit edildi. Teknoloji haberleri hakkında daha fazla bilgi için sitemizdeki yazıları inceleyebilirsiniz.

WABetaInfo’dan gelen bir rapora göre, WhatsApp şimdi bu gizlilik özelliğini Android beta test kullanıcılarına sunuyor. 2.2.1.3.14 sürüm numarasına sahip WhatsApp Android uygulaması, son görülmenizi belirli kişilerden gizlemenizi sağlayan bir seçeneğe sahiptir. Şu anda, WhatsApp’ın kararlı sürümünde, uygulama son görülmenizi diğer insanlardan gizlemenize izin veriyor, ancak ya herkesten tamamen saklanıyor ya da herkesle paylaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telefondan Instagram Hesap Dondurma Linki

Kişilerim Hariç

Yeni özellik ile WhatsApp, kullanıcılara kişisel bilgilerini kimlerin görebileceği konusunda ayrıntılı kontrol sağlayacak. Telegram gibi diğer mesajlaşma servisleri bu tür özelliklere sahipti, ancak WhatsApp’ın aldığı uygulama bize göre en iyisi. Telegram, her zaman Son görülme ve profil resminizi paylaşmak istediğiniz belirli kişileri seçmenize olanak tanır. Ancak, kişi listenizde binlerce kişi olduğunda bu bir sıkıntı haline gelir.

Şimdilik, Android için en son WhatsApp beta sürümünü kullanıyorsanız ve ayarlarda “Kişilerim Hariç” seçeneğini görmüyorsanız endişelenmeyin. WABetaInfo’dan gelen rapor, değişikliğin sunucu tarafında olduğunu ve WhatsApp’ın “sonraki güncellemelerde” daha fazla test kullanıcısı için özelliği etkinleştireceğini söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz