watchOS 11, Uyku Odağı açık olmadığında bile otomatik uyku algılamayı destekliyor

0
watchOS 11, Uyku Odağı açık olmadığında bile otomatik uyku algılamayı destekliyor
watchOS 11, Uyku Odağı açık olmadığında bile otomatik uyku algılamayı destekliyor

WWDC 2024’te Apple, birçok gelişmiş sağlık ve fitness içgörüsü içeren watchOS 11 duyurdu. Daha sonra, watchOS 11’in Çeviri uygulamasını Apple Watch’a getireceği ve kullanıcıların desteklenen diller arasında doğrudan bileklerinden çeviri yapmalarına olanak tanıyacağı keşfedildi.

Ayrıca watchOS 11’in, bir durum güncellemesi için birden fazla bildirim yerine, doğrudan ekranda gerçek zamanlı bilgileri gösteren dinamik olarak güncellenen bir Canlı Etkinlik kutusu gösteren Canlı Etkinlikler’i de Apple Watch’a getireceği bildirildi.

watchOS 11 Uyku Odağı Özelliği

Şimdi ise jahshua06 adlı bir Reddit kullanıcısı watchOS 11 yüklü Apple Watch’un uyku verilerini otomatik olarak algılayıp kaydetmesini sağlayan yeni bir özellik keşfetti. Reddit kullanıcısının biraz kestirmesi ve watchOS 11 yüklü Apple Watch’unun uyku verilerini cihazı Uyku Odağı’na almadan otomatik olarak kaydettiğini keşfetmesi dikkat çekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram'ın rakibi TikTok Notes belirli bölgelerde Android ve iOS'ta kullanıma sunuluyor
watchOS 11 Uyku Odağı Özelliği
watchOS 11 Uyku Odağı Özelliği

Şu anda Apple Watch yalnızca Uyku Odağı açık olduğunda uyku verilerini izliyor ve kaydediyor. Ayrıca, şekerlemeleri takip etmek için herhangi bir özellik bulunmuyor. Ancak watchOS 11 ile Apple Watch artık Sağlık uygulamasındaki Uyku bölümünde şekerlemeleri de kaydedebilecek. Ayrıca Uyku Odağı etkinleştirilmediğinde otomatik uyku takibini de destekleyebilir.

Apple, watchOS 11 için önizleme bilgilerinde resmi olarak uyku tespitinden bahsetmedi ve yalnızca bazı özellikleri doldurmak için uyku sırasında toplanan uyku ölçümlerinden bahsetti. watchOS 11 beta sürümü Apple Watch SE (2. nesil), Apple Watch Series 6, Apple Watch Series 7, Apple Watch Series 8, Apple Watch Series 9, Apple Watch Ultra ve Apple Watch Ultra 2 tarafından destekleniyor.

iOS 18, farklı ana ekran özelleştirme özellikleri, tamamen özelleştirilebilir Kontrol Merkezi, uygulamaları kilitleme ve gizleme yeteneği ve çok daha fazlası nedeniyle WWDC 2024 etkinliğinin tüm manşetlerini ele geçirdi. iPhone’unuzun iOS 18 için uygun olup olmadığını öğrenmek için buraya gidebilirsiniz. Ve eğer ana ekran özelleştirme ile ilgileniyorsanız, iPhone’unuz için yüksek kaliteli iOS 18 duvar kağıtlarını indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz