VPN Nedir? Ne İşe Yarar? Chrome VPN Eklentisi

0
10

VPN, kişisel verilerinizin güvenliğini sağlamak ve çevrimiçi gizliliğinizi korumak için önemli bir araçtır. Size bir VPN’in ne yaptığını, VPN’lerin nasıl çalıştığını ve sizi nasıl koruduklarını göstermek için nihai VPN kılavuzunu bir araya getirdik. Doğru VPN’i nasıl seçeceğinizi öğrenin veya kendi güçlü ve ışık hızında VPN uygulamamızı indirerek gizliliğinizi hemen şimdi koruyun.

VPN Nedir?

VPN veya sanal özel ağ, genel internet üzerinden güvenli ve özel bir ağ bağlantısıdır. VPN hizmetleri kişisel verilerinizi korur, interneti kullandığınızda IP adresinizi gizler ve sansürü, içerik engellemelerini ve web sitesi kısıtlamalarını atlamanıza izin verir.

VPN’ler, internet trafiğinizi şifrelerken IP adresinizi ve fiziksel konumunuzu gizler, böylece kimse kim olduğunuzu, nerede olduğunuzu veya çevrimiçi olarak ne yaptığınızı söyleyemez. Bu nedenle VPN sanal özel ağ anlamına gelir – internet üzerinden isteğe bağlı özel bir tüneldir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   NASA'dan Küresel Isınma Uyarısı !

VPN’lere yönelik bu kapsamlı başlangıç kılavuzu, bir sanal özel ağın nasıl çalıştığını ve neden bir tane kullanmanız gerektiğini tam olarak açıklayacaktır. Ayrıca ihtiyaçlarınıza göre nasıl bir VPN hizmeti seçeceğinizi de öğreneceksiniz. VPN’ler yalnızca masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar için değildir; iPhone, iPad veya Android telefonunuzda da bir VPN kurabilirsiniz.

VPN

VPN Nasıl Çalışır?

Bir VPN, tüm internet trafiğinizi bilgisayarınız ve uzak bir VPN sunucusu arasındaki şifreli bir tünel (sanal bir özel ağ) üzerinden yönlendirmek için şifreleme protokollerini kullanarak çalışır. Bu, IP adresinizi gizler ve verilerinizin güvenliğini sağlayarak başkalarının ele geçirmesini engeller.

Bir VPN olmadan, tüm internet trafiğiniz potansiyel olarak internet servis sağlayıcınıza (İSS), hükümete, reklamcılara veya ağınızdaki diğer kişilere maruz kalır. Bu nedenle VPN bağlantıları çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi artırır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Safari, macOS'ta Yeniden Tasarlanmış Bir Kullanıcı Arayüzüne, iOS ve iPadOS'ta Uzantılara Kavuşuyor

En İyi Chrome VPN Tarayıcı Uzantıları

VPN’leri aşağıdaki kriterlere göre seçtik;

  • Uygulama tasarımı ve özellikleri
  • İnternet hızı ve güvenilirliği
  • Akış için uygunluk (Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, BBC iPlayer vb.)
  • Güvenlik
  • Müşteri servisi
  • Sunucu sayısı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz