Volvo 511 Mil Menzilli EM90 Elektrikli Minivanı Tanıttı

0
Volvo 511 Mil Menzilli EM90 Elektrikli Minivanı Tanıttı
Volvo 511 Mil Menzilli EM90 Elektrikli Minivanı Tanıttı

SUV’lar, sedanlar ve vagonlarla özdeşleşmiş bir marka olan Volvo, ilk minivanı EM90 oldukça alışılmadık bir şekilde tanıttı. Volvo’nun yeni modellerini büyük lansmanlarda görmeye alışkın olsak da, bu model ilk kez Çin’in Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) web sitesindeki resimlerle ortaya çıktı. Model daha önce de şirket tarafından tanıtılmıştı.

Volvo EM90
Volvo EM90

Elektrikli Minivan 140 kWh Bataryaya Sahip ve Çin’in Elektrikli Araç Pazarını Hedefliyor

İlk bakışta EM90’ın iskeletini bir başka elektrikli minivan olan Zeekr 009’dan ödünç aldığı anlaşılıyor. Her ikisi de benzer sütunları, yan aynaları ve kapı kolu yerleşimlerini paylaşıyor. Ancak Volvo EM90, yenilenmiş ön panjuru ve tonlanmış arka tasarımıyla kendini ayırt etmek için iyi bir iş çıkarıyor. Zeekr’in gösterişli ızgarasını bir kenara bırakıyor ve bunun yerine daha sade gövde renginde bir panel tercih ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Jabra Elite 8 Active, Elite 10 TWS Kulaklıkların Görüntüleri ve Temel Özellikleri Sızdırıldı

Zeekr 009 536 beygir gücünde güçlü bir çift motorlu kurulum sunarken, EM90 268 beygir gücü sağlayan arkaya monte edilmiş bir elektrik motoruyla daha muhafazakâr bir yol izlemiş gibi görünüyor. Burada odak noktası açıkça hız değil, güvenilir bir aile aracı sunmak. Sonuçta, muhtemelen arkada çocuklarınızla bir minivan içinde drag yarışı yapmak istemezsiniz.

EM90 tamamen elektrikli olacak ve çoğunlukla içten yanmalı motorlarla dolu minivan pazarında temiz bir alternatif oluşturacak. Kesin batarya özellikleri henüz açıklanmamış olsa da, Zeekr 009’un 511 mil kapasiteli 140 kWh’lik ağır bir batarya ile geldiği düşünüldüğünde Volvo menzil ve verimliliğe öncelik vereceğini varsaymak mantıklıdır. EM90, fayda öncelikli yaklaşımını haklı çıkaran boyutları ve ağırlığı ile oldukça büyük bir aile taşıyıcısı. Resmi olarak 12 Kasım’da tanıtılacak ve ön siparişler aynı gün üretileceği Çin’de başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, 2022'de OLED Ekranlı iPad'leri Tanıtabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz