Valve’ın VR başlığı veya Steam Deck yenilemesi ile gelecek yeni donanımı olduğu söyleniyor

0
Valve'ın VR başlığı veya Steam Deck yenilemesi ile gelecek yeni donanımı olduğu söyleniyor
Valve'ın VR başlığı veya Steam Deck yenilemesi ile gelecek yeni donanımı olduğu söyleniyor

Söylentilere inanılacak olursa Valve yeni bir donanım parçasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabilir. Steam mağazasının sahibi ve Counter-Strike’ın yapımcısı, Kore’de radyo için onaylanmış yeni bir donanım parçasına sahip. Şu an itibariyle cihaz hakkında bildiğimiz tek bilgi 5GHz Wi-Fi çalıştırdığı. Bu, bir PC’den kablosuz VR aktarımı için ya da olası bir Steam Deck yenilemesinin içindeki yeni Wi-Fi çipinin bir parçası olabilir.

Bu konuda ilginç olan şey, sadece ne olduğunu bilmememiz değil, aynı zamanda iki cihazdan biri olabileceğidir. Valve bir süredir Index VR başlığının halefini test ediyordu. Deckard olarak adlandırılacağı tahmin edilen bu cihazın Meta’nın Quest serisi kulaklıklarına rakip olması planlanıyor. Bu, bir PC’ye bağlanma potansiyeline sahip, bağımsız çalışan bir cihaz olacağı anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Honda Civic 2021 için birkaç tane detay netleşti
Valve'ın VR başlığı veya Steam Deck
Valve’ın VR başlığı veya Steam Deck

Steam Deck Yenilenmesi Yolda Olabilir mi?

Bu arada, bazıları bunun bir Steam Deck yenilemesi olabileceğine inanıyor, çünkü Valve’ın bazı yeni kodları Sephiroth’a atıfta bulunuyor. Valve’ın özel AMD işlemcisi Van Gogh, genellikle Final Fantasy 7’den bir kahraman olan Aerith olarak anılır. Çipin şimdi Sephiroth olarak anılması, söylentilere konu olan cihazın kaputunun altında başka bir şeyler olduğunu gösteriyor.

Eğer Steam Deck’in yenilenmesi söz konusuysa, bunun tam bir revizyon olacağını düşünmüyoruz. The Verge tarafından yapılan spekülasyonlar, bunun hala Steam Deck ile ilgili olabileceğini düşünüyor gibi görünüyor. The Verge’e 2021 yılında Valve’den Greg Coomer tarafından Steam Deck’in içindeki APU’nun VR kapasitesinde kullanılabileceği söylenmişti.

Valve Muhtemelen Çipleri VR için Yeniden Kullanıyor

Teoriye göre Valve, Steam Deck’in içindeki Van Gogh çipini Deckard VR başlığı için yeniden kullanıyor olabilir. Van Gogh çipi ile Quest 2 ve Pro’da bulunan Snapdragon XR 2 arasında doğrudan karşılaştırma yapmak zor, ancak Steam Deck’in birçok AAA oyunla mücadele ettiğini gördüğümüze göre, değerli bir çip olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Periscope tarihe karışıyor: Twitter'dan resmi açıklama!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz