Valve Counter-Strike 2’nin yaz aylarında piyasaya sürüleceğini duyurdu

0

Valve Çarşamba günü yaptığı açıklamada Counter-Strike 2’nin bu yaz geleceğini duyurdu ve “[Counter-Strike] deneyiminin her sisteminde, her içeriğinde ve her parçasında bir revizyon” sözü verdi. Duyuru, Counter-Strike 2’nin yeni güncellenmiş haritaları, dinamik sis bombaları ve Valve’in daha hassas sunucu güncellemeleri sunduğunu söylediği “sub-tick güncellemeleri “ni gösteren üç video ile birlikte geldi.

Belirli Counter-Strike oyuncuları için sınırlı bir test bugünden itibaren oynanabilir durumda: Global Offensive oyuncuları tarafından oynanabilir. Valve ayrıca CS2 için sınırlı test ve nasıl girileceği hakkında bir SSS yayınladı.

Yeni Counter-Strike Valve’ın Source 2 motoru üzerinde çalışacak. Valve bunu “Counter-Strike tarihindeki en büyük teknik sıçrama” olarak nitelendiriyor. Bu kısmen Counter-Strike’ın klasik haritaları için görsel bir revizyon anlamına geliyor – bazıları oyuncuların 20 yılı aşkın süredir savaştığı haritalar. Valve, “tüm yeni Source 2 araçlarından ve işleme özelliklerinden yararlanan yükseltmeler ve revizyonlar” sayesinde bu haritaların “daha temiz, daha parlak ve daha iyi” olacağını söylüyor. İşte Counter-Strike 2’nin Dust 2 gibi klasik haritalar için ne anlama geleceğine bir bakış:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Files, Bazı Kullanıcılar İçin Bir Çöp Kutusu Klasörü Sunuyor

Counter-Strike 2’deki sis bombaları da büyük bir revizyondan geçiyor. Valve, sis bombalarından çıkan dumanların artık çevreyle etkileşime giren dinamik hacimsel nesneler olduğunu ve ışıklandırmaya, silah ateşine ve patlamalara tepki vereceklerini söylüyor. Pratikte bu, oyuncuların sis bombalarında “delikler” oluşturabilecekleri ve hatta onları parça tesirli el bombası patlamalarıyla havaya uçurabilecekleri anlamına geliyor.

Son olarak Valve, diğer çevrimiçi çok oyunculu oyunlardaki 128 tik oranının ötesine geçmeyi vaat ediyor. Valve yeni teknolojisini “alt tik güncellemeleri” olarak adlandırıyor ve bunları “Counter-Strike 2’nin kalbi” olarak nitelendiriyor. Valve, “Daha önce sunucu dünyayı yalnızca ayrı zaman aralıklarında (tik adı verilen) değerlendiriyordu,” diye açıkladı. “Counter-Strike 2’nin alt tik güncelleme mimarisi sayesinde, sunucular hareketin başladığı, bir atışın yapıldığı veya bir ‘nade’in fırlatıldığı anı tam olarak biliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İkinci el araç satışı için yeni düzenleme geldi

“Sonuç olarak, tik oranından bağımsız olarak, hareket etmeniz ve ateş etmeniz eşit derecede duyarlı olacak ve el bombalarınız her zaman aynı şekilde düşecektir.” Aşağıdaki video CS2’nin alt tik güncellemelerini daha ayrıntılı olarak açıklamaya yardımcı oluyor.

Counter-Strike 2, Valve’in birinci şahıs nişancı serisinin dördüncü büyük sürümü olacak. Orijinal oyun 2000 yılında piyasaya sürülmüştü ve Valve’ın Half-Life’ı için bir mod üzerine kuruluydu. Valve bunu Counter-Strike ile takip etti: Source ve 2012’de Counter-Strike: Global Offensive ile devam etti. İlk çıkışından 10 yıldan fazla bir süre sonra CS:GO inanılmaz derecede popüler olmaya devam ediyor; oynaması ücretsiz oyun düzenli olarak Steam’de en çok oynanan oyun. Bu ayın başlarında CS:GO Steam’de 1,4 milyon oyuncu ile tüm zamanların eş zamanlı oyuncu rekorunu kırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz