Umman ülkesinde Clubhouse uygulaması yasaklandı

0

Son zamanlarda gündemin başına oturan yeni sosyal medya uygulaması Clubhouse, yalnızca iOS platformuna özel olarak çıkış yaptı. Bu kadar fazla ilgi toplamasının sebebi de uygulamaya sadece davetiye ile üye olunabilmesi. E tabi bu da insanları özel hissettirdiği için baya bir ilgi topladı. Bu ilgi Umman için pek hoş karşılanmamış olacak ki bir yasaklama kararı alındı.

Umman, Clubhouse uygulamasını yasakladı

Umman, Clubhouse uygulamasını yasakladı

Umman, gerekli izinlere sahip olmadığı için uygulamanın yasaklandığını resmi olarak duyurdu. Bazı kesimler ise bunun bir bahane olduğunu ve asıl amacın uygulamaya sansür uygulamak olduğunu savundu. Alınan bu karar Umman üzerindeki sosyal medyalarda baya bir tartışıldı.

Tüm bunların üzerine Umman İnsan Hakları derneği de şu açıklamayı yaptı: “Umman hükümeti Çin’in otoriter hükümetini rol model olarak görüyor. Ummanlılar, hükümet sansürü olmaksızın görüşlerini Clubhouse’ta paylaşıyor. Bu nedenle uygulama yasaklanıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   NASA Ay’a Neden VIPER Aracını Gönderecek?

Clubhouse Nedir?

Clubhouse Nedir ve Nasıl Üye Olunur
Clubhouse Nedir?

2020’de Alpha Exploration Co. tarafından geliştirilmiş bir yazılım olacaktır. Aslında canlı sohbet odalarının mevcut olduğunu söylemek gerekiyor. Bildiğiniz üzere Podcast’ler artık günlük hayatımızda oldukça fazla mevcut ve bu platformu tamamen “canlı” bir Podcast platformu olarak değerlendirebilirsiniz. Aslında oldukça yeni bir platform olduğuna bakmayın, şimdiden fazlasıyla rağbet gördü.

İçeride farklı konularda sohbet odaları bulunuyor. Bu odalarda farklı farklı konular konuşuluyor. Sizler de dinleyici olarak girebiliyorsunuz ve o sohbetlere de katılım sağlayabiliyorsunuz. Sadece ses var görüntü de yok fotoğraf paylaşmak da yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz