Taşınabilir belge biçimi nedir? Pdf İhtiyacı ve Kullanımı

0
423
pdf-ihtiyacı-ve-kullanımı
pdf-ihtiyacı-ve-kullanımı

PDF, Taşınabilir Belge Biçimini temsil eder. Orijinal form verilerinizi paylaşmak ve yazdırmak için gerekli tüm öğeleri içeren bir dosya formatıdır. Kolayca görüntüleyebileceğiniz, yazdırabileceğiniz ve bir başkasına iletebileceğiniz metin ve elektronik görüntü biçiminde içerikler içerir.

Herhangi bir ücret ödemeden Adobe Acrobat ile bir PDF dosyası oluşturabilir ve pdf’i word’e dönüştürebilirsiniz. Acrobat Reader, pdf dosyasının otomatik olarak görüntülenmesi gerektiğinden kolayca indirilebilir.

İnsanlar neden PDF dosyalarını tercih ediyor?

Birçok iş sektörünün günlük olarak büyük miktarda veri oluşturması ve taşıması gerekir. Bu tür veriler, korunması gereken bazı özel dosyalardan oluşur. Birçok profesyonel, herhangi bir ayarı değiştirmeden paylaşmanın uygun olması nedeniyle, bir PDF biçiminin tüm bu tür dosyalar için güvenli ve en iyi seçenek olduğunu keşfetti.

pdf-kullanimi
pdf-kullanimi

Ancak, bu tür dosyalarda değişiklik yapma ihtiyacı olduğunda, bunları pdf’den word’e dönüştürün, düzenlemeden geçin ve sonra geri dönüştürün. Pdf dosyalarını kullanmanın nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Taşınabilir ve kompakt format

Her cihaz, Adobe Acrobat gibi ücretsiz bir pdf okuyucuya sahip olduğu sürece PDF dosyalarını destekler. Herhangi bir metin belgesi, kalitesini kaybetmeden bir pdf dosyasına dönüştürülebilir. Ayrıca, veritabanı sayfaları, Microsoft Word belgeleri, fotoğraflar ve grafikler, çeşitli bağlantılar ve çok daha fazlası gibi birden çok öğeyi tek bir PDF dosyasında birleştirebilirsiniz.

 • Hızlı Arama

pdf dosyası verilerinizi belirli bir sırayla düzenleyebilir ve ardından sayfa numaralarıyla bir içerik tablosu ekleyebilirsiniz. Adobe Reader’da böylesine iyi organize edilmiş bir PDF dosyasına eriştiğinizde, gerekli içeriği hızlı bir arama ile kolayca bulabilirsiniz.

 • Tarayıcılarda görüntülendi

PDF’nizi web’e yüklediyseniz, tarayıcılardan erişilebilir. Bu şekilde, okuyucularınızın gerekli tüm dosyaları web sitenizden değerlendirmesi, indirmesi ve daha sonra kullanmak üzere kaydetmesi kolay olacaktır. Bu şekilde, hedef kitleniz de bağlı kalacaktır.

 • Esneklik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bozuk SD Kart Nasıl Onarılır?

Bu dijital çağda, herkes her zaman hareket halindedir; bu nedenle, cep telefonunuzdan kolayca erişebileceğiniz için PDF dosyalarının yeri doldurulamaz. Güveni ve genel kullanıcı katılımını artırır.

 • Sınırsız Etkileşim

PDF dosyaları tüm köprüleri, müzik ve film kliplerini ve diğer birkaç metin notunu görüntüleyebilir. Bu özellik, farklı istatistikleri daha çekici bir şekilde açıklamak için farklı kaynakları birleştirirken onları daha tercih edilebilir kılar.

 • Görsel olarak çekici

Bir PDF dosyası, belgelerinizi okuyucular için görsel olarak çekici kılan renkli görüntüler ve farklı grafikler eklemenize olanak tanır. Bu tür bir ekleme, içeriğinizin kalitesini ve görünümünü iyileştirir ve görsel olarak çekici içerik, web trafiğinizi artırabilir. Bununla birlikte, daha fazla ekleme yapmanız gerektiğini hissettiğinizde, pdf’yi kelimelere dönüştürün ve belgenizi güncel hale getirmek için onu birleştirin.

 • Güvenli ve Emniyetli

PDF dosyalarını kullanmanın en önemli nedenlerinden biri bunların güvenli ve emniyetli olmasıdır. Gizli verileri tuttuklarında, bir parola kullanarak koruyabilirsiniz. Alıcıların, birisinin dosyayı açıp açmadığını kontrol etmesine olanak tanır ve güvenlik ihlal edilirse, kanıta dayalı olarak uygun işlem yapılabilir.

Pdf’den diğer biçimlere dönüştürme

Pek çok nedenden ötürü, pdf’yi sözcük biçimine veya tam tersi şekilde dönüştürmeniz gerekecektir. Dönüşüm sürecini hatasız gerçekleştirmek için bazı çevrimiçi AI tabanlı araçlar aşağıda listelenmiştir:

 • Searchenginereports.net – Pdf’den kelime dönüştürücüyeDoc’tan Docx’e

Bu çevrimiçi PDF Word Çevirme – PDF Yi Doc,Docx Çevirme (BEDAVA) size aşağıdakiler gibi çeşitli avantajlar sunar:

 • Bu çevrimiçi dönüştürücü ile bir PDF dosyasını bir Word belgesine dönüştürdüğünüzde, herhangi bir içerik ekleyebilir veya kaldırabilir, biçim ayarlarını değiştirebilir ve ardından Word’den PDF’ye dönüştürücüyü kullanarak geri dönüştürebilirsiniz.
 • Bu pdf2doc dönüştürücü, size tek bir kuruşa mal olmadan tüm özelliklerini sağlar.
 • Bu araçla, metin ve görüntü kalitesinden ödün vermeden saniyeler içinde pdf’den kelimeye dönüştürün.
 • Profesyonel özelliklere sahip bu PDF’den Word’e dönüştürücü, kullanıcıları için sınırsız sayıda dönüştürme sunar ve dünya çapında her kişi için 24/7 kullanılabilir. Bu araca erişimde hiç kimse zorluk çekmeyecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'inizde Etkinleştirme Kilidi Nasıl Kurulur?

PDF2 DOC pdf’yi

Bu araç,kelimeye dönüştürmek için oldukça kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Tüm sağlayıcılar ücretsizdir ve hem mobil hem de bilgisayar kullanıcıları için kullanılabilir. Aynı anda indirilebilen ve kaydedilebilen 20 dosyaya kadar dönüştürebilirsiniz. Dosyalarınızı veya birden çok dosyayı yükleyin ve belgenin dönüştürülmesi için birkaç saniye bekleyin.

PDF element pdf’den pdf’ye geçmeden

Bu araçla kelimeye ve kelimeden hiçbir zaman gidebilirsiniz. Bununla birlikte, bu araç size başka biçimler de sunar:

 1. Excel
 2. EPUB
 3. PPT
 4. Sayfaları
 5. HTML
 6. RTF

Metin ekleyin veya silin, bilgilerinizi dışa aktarın, formlar oluşturun, parola şifreleme sürecini dahil edin ve bu dönüştürücü aracılığıyla çok daha fazlasını yapın.

Sonuç

Taşınabilir Belge Biçimi, dosyalarınızı paylaşmanın ve yazdırmanın ve değişiklik yapmanın en uygun ve yaygın yolu olsa da, onu düzenlenebilir bir sözcük biçimine dönüştürmelisiniz. İçeriğinize herhangi bir ekleme yapmanız veya herhangi bir şeyi kaldırmanız gerektiğinde, yalnızca birkaç saniye içinde farklı araçlarla içeriği düzenlenebilir bir biçime dönüştürün.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz