Twitter’ın rakibi Threads, ilk 18 saatte 30 milyon kullanıcıya ulaştı

0
Twitter'ın rakibi Threads, ilk 18 saatte 30 milyon kullanıcıya ulaştı
Twitter'ın rakibi Threads, ilk 18 saatte 30 milyon kullanıcıya ulaştı

Meta’nın yeni Threads uygulaması Perşembe günü piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 18 saat içinde 30 milyondan fazla indirildi. Twitter katili olarak adlandırılan Threads uygulaması, kullanıcıların metin ve bağlantı paylaşmasına ve diğer kullanıcılardan gelen mesajları yanıtlayarak ya da yeniden paylaşarak sohbetlere katılmasına olanak tanıyor.

Threads, ilk 18 saatte 30 milyon kullanıcıya ulaştı
Threads, ilk 18 saatte 30 milyon kullanıcıya ulaştı

En Hızlı İndirilen Uygulama Haline Geldi

Reuters, Threads’in Perşembe günü İngiltere ve ABD’de Apple’ın App Store’undaki en iyi ücretsiz uygulama olduğunu bildirdi. Bu arada New York Times, Threads’in şimdiye kadar en hızlı indirilen uygulama haline gelmiş olabileceğini ve önümüzdeki iki ay içinde 100 milyon kullanıcıyı aşabileceğini bildirdi.

Threads şu anda kullanıcıların 500 karaktere kadar gönderi ve 5 dakikaya kadar video paylaşmasına izin veriyor. Meta destekli uygulama aynı zamanda Twitter’da bulunan hashtag, anahtar kelime, doğrudan mesaj ve masaüstü versiyonu gibi birçok önemli işlevden yoksun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sony'nin WF-1000XM5'in tüm detayları sızdı

Threads uygulamasının arkasındaki düşünce sürecini açıklayan Meta CEO’su Mark Zuckerberg bir yazısında şunları kaydetti: “Üzerinde 1 milyar insanın çalıştığı herkese açık bir sohbet uygulaması olmalı. Twitter bunu yapma fırsatına sahipti ama henüz başaramadı. Umarım biz başaracağız.”

Elon Musk’ın geçen yıl Ekim ayında sosyal medya devini 44 milyar dolara satın almasının ardından Twitter’a birçok alternatif ortaya çıktı. Musk, satın alma işleminden bu yana aldığı bazı kaotik kararlarla Twitter kullanıcılarını ve reklamverenleri kendisinden uzaklaştırmayı başardı.

Twitter 2.0 olarak adlandırılan bu süreçte şirket, doğrulama politikasını değiştirerek eski doğrulanmış kullanıcılar için doğrulanmış mavi tik işaretini kaldırdı ve kullanıcılardan bunun için ayda 8 dolar ödemelerini istedi. Musk, belki de bugüne kadarki en kaotik kararında, “aşırı düzeyde veri kazıma” ile mücadele etmek amacıyla kullanıcıların görebileceği gönderi sayısına bir sınırlama getirdiğini duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni nesil iMac serisinin renkleri sızdırıldı!

Twitter’ın birçok alternatifi ortaya çıkmış olsa da, Elon Musk liderliğindeki sosyal medya platformu kullanıcılar arasında popülerliğini korudu. Twitter Mayıs 2022’de 229 milyon aylık aktif kullanıcıya sahipken, Bluesky veya Mastodon gibi uygulamanın diğer rakipleri sırasıyla yalnızca yaklaşık 1,7 milyon ve 2.65.000 aylık aktif kullanıcı çekmeyi başardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz