Twitter, Onaylanmış Hesap Başvurularını Açtı

0

Twitter, kullanıcılarıyla ilgili yeniden radikal kararlar almaya başladı. Kullanıcıların hesapları bir süre aktif kaldıktan sonra sonlandırılan hesaplar başvurularını tekrardan aktif hale getiriliyor. Bugün Twitter tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar için onaylanmış hesaplar tekrardan aktif hale geliyor. En son 2017 yılında hesaplar ile alakalı başvurular açılmış o tarihten itibaren, başvuru alımı durdurulmuştu.

Twitter tarafından açıklanan hesap başvurularının 6 kategoride yer alan profiller için onaylanacağı açıklama yapıldı. Yapılan açıklama içerisinde bulunan kategoriler; “ devlet çalışanları, markalar ve organizasyonlar, haber kuruluşları, gazeteciler, eğlence sektörü çalışanları, oyun ve spor sektörü çalışanları, aktivistler ve influencer” hesaplarının onaylanması hedefleniyor.

2021 yılı içerisinde belirlenen kategorilerin daha da artacağı konuşuyor. Beklenen kategorilerin içerisinde bilim adamları, akademisyenler ve dini liderler gibi daha fazla kategori geleceği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 15 Pro Max kullanıcıları ekran yanması sorunlarını bildiriyor
twitter_basvurlari_acildi
twitter_basvurlari_acildi

Başvurular Değerlendirme Süreçlerinden Geçecek

Twitter tarafından gelen açıklamalara göre önümüzdeki haftalarda “hesap ayarı” içerisinde onaylanmış hesap başvurularının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Başvuru içerisinde gerçekleştirilecek süreçlerin incelikle ve detaylı bir şekilde değerlendirileceği açıklandı. Yapılan başvurular en kısa sürede ortalama olarak 3 ve 4 gün içerisinde değerlendirileceği açıklandı.

Yapılan başvurular tamamen insan emeğiyle değerlendirilecek olup herhangi bir yapay zeka kullanılmayacağı açıklandı. Başvuruları olumsuz değerlendiren kişilerin 30 gün süre zarfından sonra tekrar değerlendirilmek için başvuru yapabileceği belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz