Twitter, İfadelerin Kontrolünüzde Olduğu Yeni Gizlilik Özelliğini Test Ediyor

0
Twitter, İfadelerin Kontrolünüzde Olduğu Yeni Gizlilik Özelliğini Test Ediyor
Twitter, İfadelerin Kontrolünüzde Olduğu Yeni Gizlilik Özelliğini Test Ediyor

Twitter kullanıcıları, bu konuyla ilgili bir tweet’te veya bir ileti dizisinde tanıtıcılarının ne zaman belirtildiğini bilir. Ancak çoğu insan, yanıtların artık aşağıdaki kullanıcıları seçmekle sınırlı kalmasına benzer şekilde, tanıtıcınızdan kimlerin bahsedebileceği konusunda daha iyi kontrol sahibi olmak ister. Yakında Twitter, tanıtıcınızdan kimin bahsedebileceğine karar vermenizi sağlayan bir seçeneğe sahip olabilir.

Ayarlar, tüm kullanıcılara (sizin tarafınızdan engellenenler hariç) veya yalnızca sizi takip eden kullanıcılara izin vermek arasında seçim yapmanıza olanak tanır. Bahsetme, temel olarak, kişinin adını veya tanıtıcısını yazdıktan sonra @ işareti kullanılarak yapılan bir tweet’te kullanıcıları bilgilendirmektir. Bunu yaptığınızda, kişi bir tweet gönderisinde onlardan bahsettiğinizi anlar. Tüm bu zaman boyunca, Twitter’ın bir kullanıcının tanıtıcısından kimin bahsedebileceği konusunda herhangi bir kısıtlaması yoktu, ancak platformun artık kullanıcılara bu mekanizma üzerinde daha iyi kontrol sağladığını görmek güzel. Bu ekleme, platformun sosyal medya ekosistemi için sürekli bir sorun haline gelen siber zorbalık olaylarını azaltmasına da yardımcı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Anonymous Hacker Grubu George Floyd Olayı Hakkında Konuştu!
Twitter, İfadelerin Kontrolünüzde Olduğu Gizlilik Özelliğini Test Ediyor
Twitter, İfadelerin Kontrolünüzde Olduğu Gizlilik Özelliğini Test Ediyor

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Twitter, dijital alanın gizlilik yönüne uyanmış görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter, kullanıcılarına açılır bir kutu ile ekran görüntüsü almamaları gerektiğini bildirmiş ve bunun yerine tweet’i paylaşmalarını istemiştir. Twitter’ın, şimdilik belirli iOS kullanıcıları için mevcut olan özelliği test ettiğini doğruladığı bildirildi. Twitter, hizmetin dünyanın her yerinde mevcut olduğu her yerde Blue aboneleri için düzenleme düğmesini de kullanıma sundu. Twitter Blue, birkaç ülkede kullanıma sunulan ücretli bir abonelik hizmetidir. Tüm bu yeni özellikler, şirketi satın almak isteyen Elon Musk ile savaşmaya devam eden mikro blog platformuna daha fazla kullanıcı getirmeye odaklanmış görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz