Türkiye Aşılama Konusunda İvme Kazandı

0

Sağlık Bakanlığı, aşılama ile ilgili gelişmeleri Türk halkına açıklamaya devam ediyor. Kafalarda oluşan belirsizlik, turizm sezonuna yaklaştıkça çözülmeye başladı. Yurt dışı tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte aşılamak için yapılan başvurular da kesinleştiğinden Türk halkına güzel haberler gelmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde yeni aşılama ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanlığı, Pfizer/Bion Tech ile 90 milyon doz yeni koronavirüs aşısı için anlaşma yapıldığı duyurulmuştu. Yapılan aşı anlaşmaları ile birlikte turzim sezonunun açılmasıyla birlikte eller güçlenmiş duruma geçti.

Yapılan çalışmalar ile birlikte gelen anlaşmalar, Sağlık Bakanlığını aşılama konusunda daha da hızlı olması gerektiğini beraberinde getirdi. Tüm Türkiye üzerinde aşılama konusunda daha detaylı çalışmaların başlandığı açıklandı.

türk-asisi-artisa-gecti
türk-asisi-artisa-gecti

Kışın Tam Kapanmayı Konuşamayabiliriz

Türkiye’de COVID-19 bağışıklığı bulunan 17 milyon kişi bulunduğunu söyleyebiliyoruz. Haziran ayı itibarıyla 30 milyon kişiye daha ilk doz Covid-19 aşısının yapılması planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Pixel Fold'un piyasaya çıkması daha uzun sürebilir

Aşılama uygulandıktan sonra 10-14 günde antikor oluşmaya başlandığını ve BioNTech aşısının tek doz içerisinde yüksek koruyuculuğa sahip olduğunu düşünerek temmuzun ikinci yarısı itibariyle Türkiye çapında 50 milyon kişinin COVID-19’a karşı bağışıklık olacağını birçok kişiye aşılama yapıldıktan sonra ise toplumsal bağışıklığı kazanabileceğini açıkladılar.  Toplumsal bağışıklık kazanıldıktan sonra önümüzdeki günlerde olası bir tam kapanmanın da önüne geçileceği söyleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz