Türkiye Adım Adım 5G Teknolojisine Geçiyor

0
86
turkıye-adım-adım-5G-teknolojisi-geciyor

Dijital teknoloji dünyasında yeni bir boyut olarak kabul edilen 5G teknolojisinin hazırlıkları, dünya genelinde hız kazanmaya başladı. Geçtiğimiz yıllara göre birçok nokta da test edilen çalışmalar odak nokta sağlandıktan sonra belli bir nokta içerisinde test edilmeye başlandı.

Yerli teknoloji için dev bir adım olan 5G teknolojisi geçtiğimiz günlerde İstanbul Havalimanı içerisinde tespit edildi. 2020 yılında yapılan şebeke denemelerine oran ile yüksek seviyede bir ivme kazanan 5G teknolojisi içerisinde artık çalışmalar tek bir noktadan devam edileceği açıklandı.

Test aşamasının gerçekleşmeye başlanıldığı bugünlerde İstanbul Havalimanına seyahat eden herhangi biri telefonun da 5G ibaresini görecektir.

turkıye-adım-adım-5G-teknolojisi-geciyor
turkıye-adım-adım-5G-teknolojisi-geciyor

Bakan Açıklama Yapıp, Sinyalleri Vermişti..!

Geçtiğimiz günlerde yeni teknoloji konularında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, 5G teknolojisi ile alakalı önemli açıklamalarda bulunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max'in 48 MP kamera ile geleceği söyleniyor

2020 yılı itibariyle 5G teknolojisi ile ilgili Türkiye genelinde çalışmaların başlandığının altını çizen bakan, seneler geçtikçe çalışmaların üzerine koyularak Türkiye genelinde yayılmaya başlandığını bildirdi. 2022 itibariyle 5G ihalesini operatörler arasında yapılacağını da belirten Sayan, belli alanlarda küçük küçük 5G teknolojisini hissedebilirsiniz açıklamaları ile heyecan yarattı.

Altyapı Çalışmaları Başlandı

5G teknolojisine geçiş içerisinde internet altyapısında çalışmaların olacağı belirtildi. Yalnızca görüntü ve haberleşme için de olmadığını aynı zamanda internet tabanlı nesneler ile ilgili de geniş tabanlı bant aralıkları da sağlanacağı buna göre çalışmaların yapılacağı açıklandı.

Belli başlı alanlarda yavaş yavaş yapılan çalışmalar ilerleyen günlerde hız kazansa da 5G teknolojisine geçiş sürecinde atılacak adımların tek tek olması planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz