En İyi Hosting Firması Nasıl Seçilir ?(GÜNCEL 2020)

3
83
verigom-en-iyi-hosting-firmasi
En-İyi-Hosting-Firması-Nasil-Secilir

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , En iyi Hosting Firmasının Nasıl Seçilir ? konusunda içerik sponsorumuz olan VERİGOM Hosting den bahsedeceğiz.

Bugün Sizlere İşletmeniz ya da kendiniz için bir internet sitesi oluşturmak istiyor ancak en önemli konu olan hosting firması seçiminde kararsız kalıyorsunuz. Her ne kadar bir internet sitesi kurmak kolay olsa da bu işin temeli olan web hosting hizmeti de bir o kadar zordur. Bazı firmalar müşterilerine gerek ödeme konusunda gerekse hizmet konusunda bazı avantajlar sunuyor.

Bu da firma seçiminde etkili bir konuma gelerek müşterilerin tercihlerinin ne tarafa doğru yöneleceğini belirliyor. Bu içeriğimizde en iyi hosting firması seçiminde dikkat etmeniz gereken unsurları, tercihlerinizi belirleyecek etkenleri ve birçok konuyu sizlere aktaracağız.

En İyi Hosting Firması Nasıl Seçilir?

Hizmet alacağınız hosting firmasını seçmek için üç ana kriteri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu kriterler özellikle aldığınız hizmetin sürdürülebilirliği açısından çok önemlidir. Her geçen zaman diliminde firma değiştirerek kaliteyi aramak yerine işin başında doğru bir firma seçerseniz aldığınız hizmetin daimiliği de mümkün hale gelecektir. Bu kriterler aşağıda açıklamalarıyla birlikte belirtilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye'nin En İyi Telegram Grupları 2020-2021

Her Açıdan Hızlı Bir Firma

Firmanın hız konusunda sizlere avantajlar sunması projenizin başarı oranını arttıracak ve bu yoldaki en büyük destekçiniz olacaktır. Belirli ücretler karşılığında alacağınız web hosting hizmetinin sitenizin aldığı trafiği kaldırabilmesi ve bu doğrultuda olur olmadık zaman dilimlerinde çökmeler yaratmaması gerekiyor. Bu durum ziyaretçilerinizin projenize olan güvenini arttıracak ve hizmetinizin sürekliliğinde en önemli etken haline gelecektir.

verigom-web-hosting
verigom-web-hosting

Teknik Destek Hizmeti

İnternet sitenizin ya da yedeklerinizin herhangi bir sorunla karşılaşması emek verdiğiniz projenin bir anda çöp olmasına sebep olabilir. Hâl böyle olunca yardım isteyeceğiniz ilk yer hosting firması olacaktır. Tabii ki anlık destek talebiniz olduğu durumlarda destek taleplerini hızlı çözümleyen ve hizmetteki kesintiyi hemen ortadan kaldıran firmalar bu konuda önplana çıkıyor.

Verigom birçok kullanıcı tarafından hem hosting hem de sunucu hizmetlerinde teknik destek açısından kendini diğer firmalardan daha üst sıralara taşımıştır. Bu sebeple tercihlerinizi bu firmadan yana kullanabilirsiniz.

Güvenlik Endişenizi Ortadan Kaldıracak Bir Firma

Hız ve teknik desteğin yanı sıra olmazsa olmaz konulardan biri de güvenliktir. Bu üç kriterin arasında en önemlisi budur bile denilebilir. Hizmetin en iyi şekilde korunması emek verdiğiniz projenizin ilerlemelerinin başarılı hale gelmesini sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Eskiyen Android Telefonunuzu Hızlandırmanın Yolları

Herhangi bir dış etken dolayısıyla tüm emeğinizin bir anda uçup gitmesini istemiyorsanız üstün güvenlik önlemleriyle altyapısını güçlendiren web hosting firmalarını tercih etmeniz gerekiyor.

Hosting Firmasının Seçiminde Fiyatlara Dikkat Etmeli Miyim?

Her şeyde olduğu gibi alacağınız hosting hizmetinde de fiyatlara önem vermeniz gerekiyor. Bazı firmalar düşük özellikli sistemleri yüksek fiyatlara sunarken bazıları ise yüksek performansı çok uygun fiyata sunabiliyor.

Hal böyle olunca araştırma yapmadan satın alınan bir hizmet gereğinden fazla ödeme talep ederek bütçenizi zorlayabilir. Bu seçimde kendinize aradığınız performansı sunan firmalardan fiyat teklifleri alarak bir liste oluşturmalısınız. Bir önceki başlıkta belirtilen üç kriteri aynı anda sunabilen firmalar fiyat konusunda da avantaj sunuyorsa tercihinizi o yönde kullanabilirsiniz.

Hosting Firması Seçerken Firma Bilgilerine Önem Vermeli Miyim?

Her ne kadar birçok kişi tarafından önemsenmiyor olsa da firmanın yasalarla satış yetkisi olmasına önem vermelisiniz. Bu durum ileri ki dönemlerde yaşayacağınız her türlü sorunda firmaya karşı haklarınızı koruyacak ve hizmetten memnun kalmamanız durumunda gerekli yerlere başvurmanızı sağlayacaktır.

Hosting firması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli iki nokta; firmanın yer sağlayıcı belgesi olması ve firmanın yasal olarak satış yapma yetkisinin olmasıdır. Bu iki noktaya dikkat edildiği durumda satın aldığınız hizmetle ilgili sorun yaşamanız neredeyse çok küçük ihtimallerle sınırlı olacaktır.

3 YORUMLAR

  1. WordPress Yardım Grubu olarak arkadaşlarla indirim alabileceğimiz bir hosting araştırması yapmaya karar verdik. Birkaç yerde verigom un ismini okuyunca herhalde iyi firmalardan diye düşünerek başka bir firma ile beraber bu firmadan en ucuz hostingden aldım. Fiyatı 20 TL. Ben sadece test amaçlı aldığım için ucuzundan bir aylık aldım. Sonra 3-4 saat boyunca site yükledim deneme falan yaptım ve hız olarak memnun kalmadım. İstediğim performansı alamadığımdan sebep iade etmek istedim biz keyfi olarak iade kabul etmiyoruz dediler. Türkiye’den ve Dünyanın başka ülkelerinden Rusya Amerika gibi en az 20 tane hosting denedim. İade süresi zarfında iademi bu şekilde reddeden ilk defa bir firma görüyorum. Ben zaten iyi bir firma bulma arayışındaydım 20 lirasıyda değilim en azından iyi bir firma olmadığını anladım.
    Kıyasladığım Hosting fimaları Veridyen Turhost Alastyr gibi kendini kanıtlamış fiyatlar. Bu arada bu şikayeti yazmamım sebebi sistemlerinde ki yavaşlık felan değil. Belki yazmış olduğum diğer firmalar kadar değiller zaten fiyatları da daha uygun ama 3 saat sonra iade talep ettiğimde keyfi olarak iade kabul etmiyoruz test edecektiniz madem bize söyleseydiniz test ettirirdik demeleri komik. Bu şekilde yorum yapmak istemezdim şu ana kadar da şikayet var ‘a 4-5 tane şikayet yazmışımdır yıllardır açık olmasına rağmen ama kendileri istediler. Son mesajda iadeyi kredi olarak yükledik dediler ama bakmadım. Zaten kullanmayacağım sistemdeki iade ücreti benim ne işime yarar.

    • Merhaba Nizamettin bey , Yaşadığınız bu duruma çok üzüldük. Maalesef bu tip durumlarda itibar sahibi firmalarla çalışmak en mantıklısı olacaktır.
      Çok geçmiş olsun sizleri çok iyi anlayabiliyoruz.

  2. Hosting firma seçimi kadar önemli bir konu yok aslında. Ancak çoğu zaman fiyat ön plana çıkarak doğru seçim yapılmasına engel oluyor. Özellikle site güvenliği ve hız hususunda en iyiyi sağlayacak bir hosting firması bulmak lazım ancak Türk hosting firmalarına baktığımızda buna cevap verebilecek bir firma maalesef yok. Kimi güvenlik açısından zayıf kalırken kimi hız da ya da teknik destek yönünde zayıf kalıyor. Ben şu an veridyen ve turhost ile çalışıyorum. Her ikisinden de memnunum simdilik. İnşallah sorun olmadan devam ederim. Zira site taşımak, hosting değiştirmek zor oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz